Paweł Stysiał i Wiktor Siewierski zagrają w lidze austriackiej

Paweł Stysiał i Wiktor Siewierski najbliższy sezon spędzą w lidze austriackiej, gdzie będą reprezentować barwy SK Posojilnica Aich/Dob. Nowa drużyna polskich zawodników w rozgrywkach ligowych 2017/2018 po raz kolejny wystąpi w Lidze Mistrzów, rozpoczynając swój udział w turnieju od kwalifikacji. 

 

Kierunek Austria

 

Paweł Stysiał dwa ostatnie sezony ligowe spędził w MKS-ie Będzin. W drużynie prowadzonej przez Stelio DeRocco młody libero rozwinął swoje umiejętności siatkarskie oraz zyskał więcej pewności siebie. O miejsce w wyjściowym składzie w będzińskiej drużynie Paweł Stysiał rywalizował z Michałem Poterą, który jest znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem, dlatego też nie miał zbyt wielu okazji do gry, co miało duży wpływ na decyzję dotyczącą zmiany barw klubowych. Ciężko było mi rywalizować z dużo bardziej doświadczonym i ogranym na parkietach PlusLigi Michałem, dlatego też zdecydowałem się na zmianę klubu, w którym będę miał możliwość regularnej gry. Myślę, że wkrótce znajdę nowego pracodawcę, gdyż propozycji na rynku transferowym nie brakuje. Kto wie, być może spotkamy się na boisku, po przeciwnych stronach siatki, w przyszłym sezonie. Odchodzę bogatszy o nowe doświadczenia” – mówił po odejściu z Będzina Stysiał.

 

Dziś już wiadomo, że młody libero w przyszłym sezonie zagra w lidze austriackiej, a jego nowym zespołem będzie SK Posojilnica Aich/Dob, który regularnie występuje w europejskich pucharach. Kontraktem z wicemistrzem Austrii związał się również Wiktor Siewierski, który wcześniej występował w MOS Wola Warszawa, który w sezonie 2016/2017 wraz ze swoim zespołem zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów. Dla środkowego, podobnie jak dla Stysiała austriacki zespół będzie pierwszym zagranicznym klubem.

 

W nadchodzącym sezonie austriacka ekipa po raz kolejny zagra w Lidze Mistrzów, rozpoczynając swój udział w tym turnieju od kwalifikacji. W trzeciej rundzie zespół ten zmierzy się z Fenerbahce SK Istanbul. Dla Pawła Stysiała i Wiktora Siewierskiego będzie to debiut w europejskich pucharach, ponieważ do tej pory libero występował w zespołach, które nie brały udziału w tego typu rozgrywkach.

 

 

Warto zaznaczyć, że Paweł Stysiał i Wiktor Siewierski nie będą pierwszymi Polakami, którzy występią w SK Posojilnica Aich/Dob. Wcześniej w zespole tym grali Wojciech Włodarczyk (2012/2013), Stanisław Wawrzyńczyk (2013/2014) oraz Sławomir Zemlik (2014/2015).

 

 

 

Źródło: aich-dob.at/mksbedzin.pl/informacja własna