Ferdinando de Giorgi przed turniejem w Warnie: „Spodziewamy się trudnych meczów”

Reprezentacja Polski przebywa aktualnie w Warnie, gdzie weźmie udział w drugim turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. Podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego w najbliższych dniach zagrają z Kanadą, Brazylią oraz Bułgarią. „Moim zdaniem faworytem podczas turnieju w Warnie jest Brazylia” – uważa de Giorgi.

 

Czterej trenerzy, a takie same oczekiwania

 

W czwartek odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca drugi weekend Ligi Światowej. W spotkaniu z mediami udział wzięli szkoleniowcy Bułgarii, Brazylii, Kanady oraz Polski. Wszyscy trenerzy zgodnie podkreślają, że przed ich zespołami trudne starcia. „Drużyny, które zagrają w Warnie to mocni przeciwnicy. Kanada jest zespołem, który cały czas robi postępy i nie będzie łatwo. W drugim dniu będziemy grać z Polską, mistrzami świata. Spodziewam się trudnego meczu. W ostatnim dniu będziemy grać z gospodarzami. Bułgaria to kraj z wielkimi siatkarskimi tradycjami i mocną drużyną. Mecze w Warnie będą bardzo ważne dla nas ponieważ, chociaż jako gospodarz Final Six mamy zapewniony awans, to chcemy sprawdzić różne możliwości i opcje gry, aby mieć dobry pogląd wszystkich zawodników” – mówił Renan Dal Zotto, trener reprezentacji Brazylii. Podobnego zdania jest Stephane Antiga: „Poziom drużyn jest jeszcze wyższy, niż podczas pierwszego weekendu Ligi Światowej”. Reprezentacja Kanady w Nowym Sadzie zdołała pokonać Belgów oraz Amerykanów, co zdaniem Francuza stawia jego ekipę w dobrej sytuacji: „Wygraliśmy dwa mecze i teraz jesteśmy w dobrej sytuacji. Drużyny są mocne. Spodziewam się kolejnych trudnych spotkań z trudnymi przeciwnikami”.

 

Reprezentanci Polski we włoskim Pesaro odnieśli dwa zwycięstwa i raz musieli uznać wyższość rywali. Drugi turniej nie będzie łatwiejszy, z czego zdaje sobie sprawę szkoleniowiec Polaków: „W Warnie są najlepsze zespoły, które pomogą mi poznać nie tylko poziom gry moich zawodników, ale przede wszystkim pozwolą ocenić poziom światowej siatkówki. Spodziewamy się trudnych meczów, więc musimy zoptymalizować naszą grę. Moim zdaniem faworytem podczas turnieju w Warnie jest Brazylia”.

 

Gospodarzem jednego z turniejów drugiego weekendu Ligi Światowej będą Bułgarzy, którzy tydzień wcześniej pokonali reprezentację Rosji, musieli uznać wyższość Argentyńczyków oraz ulegli Francuzom w trzech setach. Trener bułgarskich zawodników zdaje sobie sprawę, że o zwycięstwa w najbliższy weekend będzie ciężko, dlatego też jego podopieczni muszą się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, tak jak w spotkaniu z Rosją. „Nie ma wątpliwości, że w Warnie zagrają najlepsze drużyny na świecie. Dostarczą kibicom wiele pozytywnych emocji. Spodziewam się ciężkich meczów. Zespół z Brazylii jest najbardziej utytułowany, ale nie można powiedzieć, że słaba jest Polska. Z nowym trenerem Kanada gra naprawdę dobrą siatkówkę. Nie mamy łatwych przeciwników. W każdym meczu będziemy chcieli wygrać, ale nie chcę niczego obiecywać z wyprzedzeniem” – mówi Plamen Konstantinov.

 

Terminarz Gr. E1:
9 czerwca, godz. 15:10 Kanada – Brazylia (Transmisja: Polsat Sport)
9 czerwca, godz. 18:10 Bułgaria – Polska (Transmisja: Polsat Sport)
10 czerwca, godz. 15:40 Brazylia – Polska (Transmisja: Polsat Sport)
10 czerwca, godz. 19:40 Kanada – Bułgaria
11 czerwca, godz. 15:40 Polska – Kanada (Transmisja: Polsat Sport)
11 czerwca, godz. 19:40 Brazylia – Bułgaria

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne