MKS Będzin skompletował środkowych

MKS Będzin powoli kompletuje skład drużyny na kolejny sezon ligowy. Na pozostanie w zespole zdecydował się 20-letni środkowy Mateusz Kowalski, który mimo otrzymania kilku ofert wypożyczenia, zdecydował się zostać i walczyć o miejsce w pierwszej szóstce będzinian w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi. 

 

Kontuzja pokrzyżowała plany

 

Mateusz Kowalski w minionych rozgrywkach ligowych miał okazję pokazać się tylko w trzech setach. 20-letni środkowy doznał ciężkiej kontuzji, zerwania stawu kolanowego, w związku z czym późno doszedł do pełni sprawności i nawiązał walkę z rywalami na swojej pozycji. Zawodnik miał kilka ofert z plusligowych kubów, ale postanowił, że zostanie w MKS-ie Będzin na kolejny sezon. „Zostaję w Będzinie na kolejne rozgrywki i to dla mnie dobra wiadomość. Trener Stelio DeRocco będzie miał do dyspozycji pięciu środkowych, więc będzie rywalizacja a dla trenera możliwość wyboru. Dla mnie treningi u takiego szkoleniowca  to okazja do sportowego rozwoju. Chciałbym mu udowodnić, że stać mnie na coraz lepszą grę” – mówił Mateusz Kowalski tłumacząc powody swojej decyzji. „Mam w sobie sportową złość i chciałbym teraz udowodnić, że potrafię grać, że mogę coś fajnego pokazać na parkiecie” – dodaje siatkarz. Mimo zakończenia sezonu PlusLigi 2016/2017, środkowy nadal będzie występował na parkiecie. Zawodnik między innymi z Jakubem Peszko zagra bowiem w Akademickich Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Rzeszowie w dniach 25 czerwca – 2 lipca. „To fajna okazja, by się pokazać. Wszak w trakcie sezonu praktycznie nie grałem” –  mówi zawodnik.

 

 

Coraz bliżej skompletowania składu

 

MKS Będzin jest coraz bliżej zamknięcia składu na następny sezon. Klub ma już skompletowany środek, na którym o miejsce w pierwszej szóstce walczyć będą Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik oraz Mateusz Kowalski. Będzinianie mają również dwóch rozgrywających, którzy przedłużyli swoje kontrakty, o czym pisaliśmy TUTAJ. W zespole jest również czterech przyjmujących: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia) oraz Jakub Peszko. Klub na razie dysponuje jednym atakującym, Rafałem Faryną oraz dwoma libero: Michałem Poterą oraz Szymonem Gregorowiczem.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne