Metodi Ananiev nowym przyjmującym Łuczniczki Bydgoszcz

Bułgarski przyjmujący Metodi Ananiev zdecydował się powrócić do PlusLigi. Doświadczony siatkarz, który w latach 2011-2013 występował w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn tym razem wybrał ofertę Łuczniczki Bydgoszcz, w której będzie występował od następnego sezonu. Umowa została podpisana na rok.

 

Powrót do PlusLigi

 

Metodi Ananiev karierę zawodniczą rozpoczynał w 2003 roku w barwach Lewski Sofia, gdzie grał przez sześć lat, w 2007 roku występując również we włoskim Acqua Paradiso Gabeca Montichiari. Rozgrywki 2009/2010 Bułgar spędził w lidze rosyjskiej grając dla Jaroslavicha Jaroslav. W 2010 roku przyjmujący miał krótki epizod z ligą irańską w drużynie Petrochimi Bandar Imam, a rozgrywki 2010/2011 występował w Tonno Callipo Vibo Valentia. Po roku spędzonym we Włoszech Metodi Ananiev zdecydował się na przenosiny do PlusLigi, gdzie dołączył do zespołu z Olsztyna. Siatkarz grał w Polsce do 2013, a następnie na rok wyemigrował do Francji. Rozgrywki 2014/2015 Bułgar spędził w Iranie, w zespole Paykan Tehran, pod koniec sezonu dołączając do Tomisu Konstanca. Ostatni rok Metodi Ananiev grał dla Lewski Sofia oraz egipskiego Zamalek. Teraz bułgarski przyjmujący zdecydował się na powrót do PlusLigi, w której przyjął ofertę Łuczniczki Bydgoszcz prowadzonej przez Jakuba Bednaruka. „Jestem podekscytowany. To najkrótsza, ale też najprawdziwsza odpowiedź. Jestem podekscytowany powrotem do Polski, spotkaniem z moimi przyjaciółmi i zobaczeniem najlepszych kibiców w akcji” – powiedział przyjmujący, Metodi Ananiev po podpisaniu kontraktu z bydgoskim klubem. „Wybrałem Bydgoszcz, ponieważ jest to dla mnie szansa, aby ponownie zagrać w Polsce, a wszystko jest tutaj dobrze zorganizowane” – tłumaczył powody swojej decyzji bułgarski przyjmujący.

 

 

Idzie nowe

 

Łuczniczka Bydgoszcz w nadchodzącym sezonie będzie mocno przebudowanym zespołem. W ostatnim czasie do drużyny dołączył atakujący Paweł Gryc, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Bartoszem Filipiakiem. Nowym nabytkiem zespołu Jakuba Bednaruka jest również środkowy Michał Szalacha, a na rozegraniu prezentował się będzie Portorykańczyk Edgardo Goas. Umowę z Łuczniczką Bydgoszcz przedłużył również kapitan, Wojciech Jurkiewicz.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne