Tyler Sanders wraca do PlusLigi i zagra w gdańskim zespole

Od nowego sezonu ligowego grą drużyny z gdańska będzie kierował kanadyjski rozgrywający Tyler Sanders, który minione rozgrywki spędził w Arkasie Izmir, z którym wywalczył wicemistrzostwo Turcji. Kanadyjczyk występował już w PlusLidze, w ekipie z Będzina, a teraz wraca do Polski, by zagrać w Gdańsku. 

 

Powrót do Polski

 

Dla Tylera Sandersa gra w PlusLidze nie będzie nowością. Kanadyjczyk w sezonie 2015/2016 występował w MKS-ie Będzin, do którego trafił w połowie sezonu na zasadzie transferu medycznego, po tym jak kontuzji nabawił się australijski rozgrywający Harrison Peacock. Wraz z będzińskim zespołem Sanders zajął ostatnie, czternaste wówczas miejsce, ale na przestrzeni rozgrywek był on jedną z najjaśniejszych postaci w zespole Stelio DeRocco. Z Polski rozgrywający trafił do Arkasu Izmir, gdzie trenerem jest były już szkoleniowiec reprezentacji Kanady, Glenn Hoag. Wraz z tureckim zespołem Sanders wywalczył wicemistrzostwo kraju i mimo dobrego wyniku postanowił zmienić barwy klubowe i wrócić do Polski, gdzie powalczy o najwyższe cele z LOTOS-em Treflem. Kanadyjczyk z gdańską drużyną związał się roczną umową. „Na moją decyzję wpływ miało wiele czynników. Po pierwsze, chciałem ponownie zagrać w PlusLidze, w której występowałem już w przeszłości i bardzo dobrze wspominam ten czas. Po drugie, przekonał mnie do tego trener Andrea Anastasi. Opowiedział mi o reszcie składu, zainteresował wizją drużyny, którą będziemy tworzyć i już teraz nie mogę doczekać się występów w barwach LOTOSU Trefla” – deklaruje Sanders. Ekscytacji z pozyskania kanadyjskiego rozgrywającego nie kryje Andrea Anastasi. „TJ to bardzo interesujący rozgrywający, którego postępy obserwuję już od dłuższego czasu. Jestem przekonany, że dobrze wpasuje się w nasz zespół i system, którym zamierzamy grać. Jego międzynarodowe doświadczenie może być ważnym elementem spajającym naszą przebudowaną drużynę i bardzo się cieszę, że w najbliższym sezonie Sanders będzie częścią LOTOSU Trefla” – podkreśla trener gdańskiego zespołu.

 

 

 

Zanim klub, czas na reprezentację

 

Zanim jednak Tyler Sanders skupi się na rozgrywkach ligowych czeka go gra w reprezentacji swojego kraju. Rozgrywający po raz pierwszy powalczy ze swoją kadrą w pierwszej dywizji Ligi Światowej.

 

Ze składem reprezentacji Kanady na Ligę Światową możecie zapoznać się TUTAJ.

 

Drużyna prowadzona przez Stephane’a Antigę weźmie także udział w sierpniowym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Później Kanadyjczyków czekają kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. Wezmą oni udział we wrześniowych Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017. Najlepsze pięć zespołów na zakończenie turnieju otrzyma awans do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się we Włoszech i Bułgarii.

 

 

 

Źródło: sport.trefl.com/informacja własna