Blake Scheerhoorn nowym zawodnikiem olsztynian

Indykpol AZS Olsztyn kompletuje skład na nadchodzące rozgrywki ligowe. Nowym graczem, który dołączył do zespołu jest Kanadyjczyk Blake Scheerhoorn, grający na pozycji przyjmującego. Do tej pory zawodnik kształcił się w Ameryce, gdzie bronił barw Trinity Western Spartans, a najbliższe dwa sezony spędzi w PlusLidze.

 

Z Ameryki do Polski 

 

Blake Scheerhoorn jest kolejnym zawodnikiem z Ameryki Północnej, który po zakończeniu występów w lidze akademickiej zdecydował się na przenosiny do Polski. W rozgrywkach NCAA siatkarz występował jako atakujący, ale w Indykpolu AZS-ie Olsztyn ma grać na przyjęciu. Kanadyjczyk nie ukrywa swojej radości z tego, że profesjonalną karierę zawodniczą zacznie właśnie w Polsce, gdzie będzie występował dla olsztynian. Na koncie Blake Scheerhoorna są już medale rozgrywek akademickich i reprezentacyjnych z młodzieżową reprezentacją Kanady. Teraz przyszedł czas na poważny krok i przyjmujący zdecydował się na podpisanie umowy z profesjonalnym klubem, gdzie będzie miał okazję dalej się rozwijać. 22-letni zawodnik jest trzecim siatkarzem, który dołączył do Akademików z Olsztyna. „Od jakiego czasu śledziłem poczynania Blake w lidze uniwersyteckiej. Pomyślałem jednak, że nie uda nam się go zakontraktować, ponieważ ma jeszcze przed sobą jeden rok nauki na uniwersytecie. Bardzo dobrą pracę wykonał wtedy Prezes klubu, przekonując go, aby wcześniej zaczął swoją zawodową karierę. Cieszę się, że tak utalentowany siatkarz dołączy do naszego zespołu. W ciągu ostatnich dwóch lat był on jednym z najlepszych uniwersyteckich zawodników w Kanadzie, dlatego z dużą przyjemnością będzie mi się z nim współpracowało” – zdradza Roberto Santilli, trener olsztyńskich akademików. Sam zawodnik czuje ekscytacje z powodu podpisania kontraktu z olsztyńskim klubem. „Cieszę się, że będę mógł ciężko pracować w tak dobrym klubie. Chciałbym podziękować władzom klubu za zaufanie i wierzę, że odwdzięczę im się dobrą grą podczas sezonu. Obecnie ciężko trenuje wraz z kolegami z reprezentacji Kanady, dzięki czemu będę bardzo dobrze przygotowany do nadchodzących rozgrywek. Nie mogę doczekać się, kiedy przyjadę do Polski, która stanie się moim nowym domem!” – mówi Blake Scheerhoorn.

 

Blake Scheerhoorn zastąpi w drużynie Indykpolu AZS Ezequiela Palaciosa, któremu władze Klubu dziękują za grę w sezonie 2016/2017. „Ezequiel miał ważny kontrakt na kolejny sezon. Wiązaliśmy z zawodnikiem duże nadzieje, jednak ze względu na problemy osobiste poprosił nas o rozwiązanie kontraktu. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Zawodnik w najbliższym sezonie pozostanie w Argentynie” –  wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes klubu.

 

 

Budowa trwa

 

W Indykpolu AZS-ie Olsztyn w nadchodzących rozgrywkach zajdą duże zmiany. Z zespołem pożegnał się trener Andrea Gardini, którego miejsce zajął Roberto Santilli i skompletował swój sztab szkoleniowy, o czym pisaliśmy TUTAJ. W zespole z Olsztyna nie zobaczymy również Wojciecha Włodarczyka i Aleksandra Śliwki. Swoją umowę przedłużyli za to dwaj libero, Michał Żurek oraz Jakub Zabłocki. Również na środku siatki nie zajdą duże zmiany, ważny kontrakt cały czas ma Jakub Kochanowski, a na pozostanie zdecydowali się Miłosz Zniszczoł oraz Daniel Pliński. Nową umowę z Indykpolem AZS-em Olsztyn podpisał także przyjmujący Adrian Buchowski, który ma nadzieję na większą ilość gry. Włodarze olsztyńskiej ekipy nie próżnowali i pozyskali również nowych zawodników. Do zespołu dołączył Robbert Andringa, który ma za sobą udany sezon w lidze francuskiej. Na pozycji atakującego występował będzie Mateusz Kańczok, który zastąpi Hidde Boswinkela.

 

 

 

Źródło: http://www.indykpolazs.pl/informacja własna