Rafał Faryna zastąpi Mateusza Piotrowskiego w MKS-ie Będzin

MKS Będzin pozyskał nowego zawodnika. Po zakontraktowaniu Mateja Köka i szymona Gregorowicza będziński klub podpisał umowę z młodym atakującym Rafałem Faryną. W minionym sezonie siatkarz występował w I Lidze, gdzie grał na zasadzie wypożyczenia z Cerradu Czarnych Radom. Rafał Faryna zastąpi w MKS-ie Będzin atakującego Mateusza Piotrowskiego.

 

Nowy atakujący w Będzinie

 

Rafał Faryna w ostatnim sezonie grał w SKS-ie Hajnówka, dokąd został wypożyczony z radomskiego zespołu. Jeszcze wcześniej reprezentował taki kluby jak: Camper Wyszków, Pekpol czy Ostrołęka. Faryna w zespole z Hajnówki był podstawowym atakującym, stanowił o sile drużyny. Siatkarz zanotował ponad 50% skuteczności w ofensywie. Ofertę z MKS-Będzin przyjął z radością: „Ucieszyłem się, gdy klub z Będzina zainteresował się moją osobą”. Faryna z będzińskim klubem podpisał roczny kontrakt i w końcu będzie miał okazję zagrać w PlusLidze. „Ostatnio było wypożyczany z Czarnych Radom do klubów I Ligi, więc gra w PlusLidze będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Wierzę, w to, że trener Stelio DeRocco da mi szansę” – mówił młody atakujący.

 

Nowy siatkarz MKS-u Będzin zastąpi na pozycji atakującego Mateusza Piotrowskiego, który nie miał zbyt wielu okazji do gry w zakończonym sezonie. Większość spotkań oglądał z pozycji kwadratu dla rezerwowych i wchodził na krótkie zmiany. Łącznie zagrał 38 setów zdobywając w nich 34 punkty. „Na pewno za dużo nie grałem, ale z kilu spotkań byłem zadowolony. Schowałem swoje indywidualne ambicje dla dobra zespołu, liczył się dla mnie kolektyw, który wywalczył naprawdę dobre miejsce w PlusLidze” – stwierdził były już siatkarz MKS-u Będzin, Mateusz Piotrowski.

 

Zmiany w zespole

 

Rafał Faryna to kolejny po Mateju Köku i Szymonie Gregorowiczu siatkarz, który dołączył do będzińskiego zespołu.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o transferze Słoweńca 

 

Wcześniej klub zdecydował się przedłużyć umowy m.in. z Marcinem Walińskim, Mateuszem Przybyłą czy Michałem Poterą, o czym pisaliśmy TUTAJ. Z drużyną pożegnali się natomiast Krzysztof Rejno, który wrócił do ZAKSY Kedzierzyn-Koźle, Nathan Roberts, Kyle Russel i Paweł Stysiał.

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl /opracowanie własne