Aluron Virtu Warta Zawiercie żegna pierwszych zawodników

Po wywalczeniu awansu do  PlusLigi Aluron Virtu Warta Zawiercie rozpoczęła budowanie składu na kolejne rozgrywki, tym razem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Włodarze klubu rozpoczęli od zakontraktowania nowego szkoleniowca, a teraz rozstają się z pierwszymi zawodnikami, którzy przyczynili się do sukcesu klubu. 

 

Nowa liga, nowy skład

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie w meczach barażowych o wejście do PlusLigi pokonała AZS Częstochowa i po spełnieniu wszystkich kwestii formalnych awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Włodarze klubu z Zawiercia zdają sobie sprawę z tego, że by liczyć się w walce o jak najwyższe miejsce w tabeli, potrzebują wzmocnień. Pierwszym transferem, jaki poczynił zarząd to zmiana szkoleniowca. Dominika Kwapisiewicza na ławce trenerskiej zastąpił Emanuele Zanini, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz przyszedł czas na myślenie o nowym składzie. Wiadomo już, że co najmniej sześciu zawodników, który pomogli w wywalczeniu awansu do PlusLigi nie wystąpi w szeregach drużyny w nadchodzącym sezonie. Z Aluron Virtu Wartą Zawiercie pożegnali się libero Dawid Ogórek oraz środkowy Bartosz Dzierżanowski, którzy grali w barwach zespołu przez ostatnie cztery sezony i znacząco przyczynili się do jego dobrych wyników. Z drużyną rozstaje się również przyjmujący Grzegorz Wójtowicz, który ostatnie dwa lata spędził w Zawierciu. Umowy nie przedłużono również z Adamem Sobolewskim oraz Jarosławem Macionczykiem, którzy grali dla zawierciańskiego klubu przez dwa sezony. Po roku Aluron Virtu Wartę Zawiercie żegna również środkowy Jakub Lewandowski.

 

Wiadomo już, że Jarosław Macionczyk kolejny sezon spędzi na plusligowych parkietach, gdzie będzie walczył dla BBTS-u Bielsko-Biała. Jak na razie nie wiadomo, w jakich klubach wylądują pozostali gracze, którzy rozstali się z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Włodarze klubu z Zawiercia z wyjątkiem podania nazwiska nowego szkoleniowca, nie komentują doniesień transferowych i nie ujawniają nazwisk graczy, którzy będą walczyli w barwach zespołu w kolejnych rozgrywkach. Pewne jest jednak to, że by liczyć się w plusligowej rywalizacji zawiercianie potrzebują dużych wzmocnień.

 

 

 

Źródło: aluronwarta.pl/opracowanie własne