Pozycja libero w MKS-ie Będzin obsadzona

Michał Potera nadal będzie pierwszym libero MKS-u Będzin. Zawodnik zdecydował się pozostać w zespole na mocy dwuletniego kontraktu podpisanego dwanaście miesięcy temu. Zmiennikiem doświadczonego Potery w nowym sezonie będzie 23-letni Szymon Gregorowicz, który miał już okazję do trenowania z zespołem Stelio DeRocco.

 

Kolejna pozycja obsadzona

 

Dla Michała Potery sezon 2017/2018 będzie ósmym sezonem w karierze w będzińskim zespole. Doświadczony libero powrócił do klubu z Będzina po czteroletnich występach w akademickich barwach ekip z Warszawy i Olsztyna, szybko odnajdując się ponownie w dobrze znanym sobie otoczeniu. Od samego początku był on podstawowym zawodnikiem drużyny, odpowiadał za obronę, jak i za przyjęcie, a i z sytuacyjnym rozegraniem radził sobie bez zarzutów. „Ostatni sezon oceniam pozytywnie, choć nie ukrywam, że mógł być jeszcze lepszy. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem grać regularnie, cały czas pozostawać w rytmie meczowym” – powiedział zawodnik.

 

Zmiennikiem Michał Potery w kolejnych rozgrywkach będzie 23-letni Szymon Gregorowicz (183 cm wzrostu), wicelider klasyfikacji najlepszych libero Młodej Ligi z poprzedniego sezonu, który zajmie miejsce Pawła Stysiała, który zdecydował się na zmianę otoczenia, o czym możecie przeczytać TUTAJ. W zeszłorocznych zmaganiach Młodej Ligi Szymon Gregorowicz był pierwszoplanową postacią będzińskiego zespołu. „Indywidualnie oceniam sezon na plus. Dostawałem szansę gry od początku każdego meczu, a moja pewność na boisku rosła i dzięki temu zrobiłem duży postęp” – stwierdził libero.

 

Szymon Gregorowicz przyznał, że oferta będzińskiego klubu była konkretna, więc poszukiwanie innego pracodawcy nie miało większego sensu. Przypomnijmy, iż przed transferem do Będzina nowy nabytek pierwszego zespołu reprezentował stołeczne Metro. „MKS jest dla mnie idealnym miejscem do rozwoju, tutaj będę miał się od kogo uczyć. Nie myślałem otwarcie o propozycji z PlusLigi, chciałem poprzez trening pokazać się trenerom z jak najlepszej strony” – zaznaczył siatkarz.

 

 

Nie będzie dużej przebudowy

 

Do tej pory z MKS-u Będzin odeszło czterech zawodników. Krzysztof Rejno wrócił z wypożyczenia do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a Nathan Roberts, Kyle Russell i Paweł Stysiał póki co pozostają bez klubów. Na kolejny sezon w barwach będzińskiego zespołu zdecydowało się pozostać aż ośmiu zawodników: Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Janah Seif, Zlata Yordanov, Artur Ratajczak, Michał Potera oraz reprezentanci Polski juniorów, Dawid Woch i Łukasz Kozub, którzy kilka dni temu wywalczyli awans do mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Do tej pory klub z Będzina zakontraktował dwóch nowych zawodników: Mateja Köka, który aktualnie wraz ze swoją reprezentacją walczy o awans na mistrzostwa świata, które w 2018 roku odbędą się we Włoszech i Bułgarii oraz wspomnianego wcześniej Szymona Gregorowicza.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o transferze Słoweńca

 

 

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl/informacja własna