Kolejny hit transferowy w Serie A. Taylor Sander w Cucine Lube Civitanova

Cucine Lube Civitanova jest kolejnym zespołem, który pozyskał jedną z gwiazd światowej siatkówki. Do mistrzów Włoch w następnym sezonie dołączy Taylor Sander. W obecnym sezonie zawodnik ze Stanów Zjednoczonych występował w lidze chińskiej, gdzie wraz ze swoją drużyną wywalczył wicemistrzostwo kraju.

 

Trzeba się zbroić

 

Drużyna Cucine Lube Civitanova przygotowuje się do następnego sezonu i sięga po przyjmującego, który jest jednym z najlepszych zawodników na tej pozycji. Taylor Sander dołącza do naszpikowanego gwiazdami zespołu i u boku takich zawodników jak Osmany Juantorena czy Jenia Grebennikov będzie walczył o obronę tytułu oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dużym plusem przybycia Amerykanina do ekipy z Włoch jest obecność innego reprezentanta Stanów Zjednoczonych, czyli Micah Christensona, z którym rozegrali już razem wiele spotkań. Taka współpraca z pewnością zaprocentuje i doda świeżości oraz nowej siły zespołowi. Władze Cucine Lube Civitanovy muszą szukać nowych rozwiązań, ponieważ konkurencja nie śpi, a obrona tytułu w przyszłym sezonie będzie niezwykle trudna. Sander to niezwykle utalentowany i doświadczony gracz. „Jestem bardzo szczęśliwy, że stałem się częścią takiego klubu jakim jest Cucine Lube Civitanova. Jest to drużyna z wielką historią i tradycją. Z dumą będę nosił tę koszulkę i będę pomagał zespołowi jak tylko to możliwe. Obok mnie będą niezwykle silni gracze, z którymi gra to będzie zaszczyt, a do tego będę częścią jednego z najlepszych klubów świata” – powiedział Taylor Sander

 

 

Marka sama w sobie 

 

Swoje pierwsze powołanie do kadry seniorów Taylor Sander dostał już w 2012 roku, gdzie świętował MVP rozgrywek Pucharu Panamerykańskiego. Na kolejne sukcesu zdolnego zawodnika nie trzeba było czekać i w 2014 roku z kadrą narodową swojego kraju sięgnął po złoto Ligi Światowej we Florencji. Został wybranym MVP oraz najlepszym przyjmującym tej imprezy. Po takich sukcesach trafił do Serie A, a jego klubem była Calzedonia Werona.To właśnie w tym zespole zdobywał nowe doświadczenia jakim były rozgrywki w jednej z najsilniejszych lig w Europie. Teraz do Cucine Lube Civitanovy przybywa jako wicemistrz Chin. Przed młodym Amerykaninem kolejne wyzwanie, które czeka go w ekipie Giampaolo Medei.

 

 

 

Źródło: lubevolley.it/opracowanie własne