Polscy juniorzy rozpoczynają bój o prawo gry w mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski juniorów ciężko, ale owocnie przepracowała okres przygotowawczy do kwalifikacji do mistrzostw świata juniorów. Siatkarze prowadzeni przez trenera Sebastiana Pawlika w Berlinie stoczą batalię o możliwość gry w tym prestiżowym turnieju. Pierwszym rywalem Polaków będzie reprezentacja Belgii.

 

Misja Berlin

 

Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika 25 kwietnia w Spale rozpoczęli przygotowania do kwalifikacji do mistrzostw świata juniorów. 8 maja Polacy przyjechali do Bełchatowa i to właśnie tam trenowali do wyjazdu do Berlina. Podczas treningów młodzi reprezentacji Polski na nowo musieli odnaleźć wspólny język na boisku, aby podczas berlińskiego turnieju pokazać się z jak najlepszej strony i awansować do mistrzostw. „Wszyscy czekaliśmy na to zgrupowanie, więc na pewno nie będzie brakowało nam chęci do ciężkiej pracy, ponieważ doskonale wiemy o co walczymy. Bardzo dobrze się znamy i uważam, że mimo tej rocznej rozłąki, nie będzie problemu z odnalezieniem wspólnego języka” – mówił Jakub Ziobrowski w rozmowie z naszym portalem.

 

W zgrupowaniu bierze udział Mateusz Masłowski, który w trakcie sezonu ligowego zbierał pochlebne recenzje za swoje występy w Asseco Resovii Rzeszów, ale doznał kontuzji i obecnie przechodzi okres rehabilitacji. Z kolei Jakub Kochanowski ostatni tydzień spędził na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji, trenując pod okiem Ferdinado de Giorgiego, co z całą pewnością wiele mu dało. „Trenowanie z najlepszymi zawodnikami w kraju daje bardzo dużo. Myślę, że każdy trening to jest dla mnie krok w przód i bardzo się cieszę, że mam taką możliwość” – zaznaczył młody środkowy.

 

 

Mentalność podstawą zwycięstwa

 

Siatkarze Sebastiana Pawlika do eliminacji przygotowują się nie tylko pod względem fizycznym, ale także znaczącą rolę odgrywa charakter. Wydaje się, że Polacy nie powinni borykać się z takiego typu problemami ale kapitan juniorów, Jakub Kochanowski zwraca uwagę na dość istotny element w grach zespołowych. ”Jeżeli poradzimy sobie i przygotujemy się dobrze mentalnie do tych spotkań grupowych, to nie powinniśmy mieć problemów. Wszyscy jednak widzą, że najmniejszy błąd może zdecydować o losach meczu, a na turnieju kwalifikacyjnym nie ma miejsca na pomyłkę, bo awansuje tylko jedna drużyna” – mówił Jakub Kochanowski.

 

 

Pierwszy mecz połową sukcesu

 

Zawodnicy reprezentacji Polski juniorów swój udział w eliminacjach do mistrzostw świata U-21 rozpoczną od meczu z Belgami. Wprawdzie Belgowie to jedni z trzech grupowych rywali, z którymi przyjdzie mierzyć się biało-czerwonym, to zawodnicy zgodnie twierdzą, że pierwsza rywalizacja może okazać się kluczową, nie tylko ze względu na aspekt sportowy. ”Odpowiednia koncentracja będzie kluczowa, ponieważ nasze pierwsze mecze nigdy nie wyglądały tak, jak byśmy chcieli. Pierwszy pojedynek z Belgami będzie bardzo ważny, aby dobrze wejść w te zawody” – ocenił Jakub Ziobrowski, atakujący reprezentacji Polski. Drugiego dnia Polacy stoczą bój z Łotyszami, a ich ostatnim rywalem będą gospodarze turnieju eliminacyjnego, Niemcy.

 

 

Terminarz kwalifikacji do mistrzostw świata juniorów:

 

19 maja, godz. 17:00 Polska – Belgia

 

20 maja, godz. 20:00 Polska – Łotwa

 

21 maja, godz. 15:00 Niemcy – Polska

 

 

 

Źródło: Informacja własna