Igor Yudin ponownie zagra w Rosji. Przyjmujący dołączy do drużyny Zenitu Kazań

Igor Yudin, który ostatnio występował w Łuczniczce Bydgoszcz następny sezon spędzi w Zenicie Kazań. Przyjmujący w przeszłości grał już w rosyjskiej lidze, reprezentując barwy kilku klubów. Teraz, po dwóch latach, wróci do Rosji. Z drużyną Zenitu Kazań walczył będzie o najwyższe cele zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i międzynarodowych.

 

Powrót do Rosji

 

Igor Yudin pochodzi z Jekaterynburga, ale w wieku czternastu lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał natomiast w Brazylii, gdzie grał przez jeden sezon. Stamtąd trafił do Jastrzębskiego Węgla, gdzie spędził pięć lat. Był to dla niego udany okres, początkowo Yudin grał na swojej nominalnej pozycji przyjmującego, ale gdy stery w zespole objął Roberto Santilli Australijczyk został przestawiony na atak. W 2011 roku po zakończeniu gry w Jastrzębski Węglu siatkarz przeniósł się do AZS-u Olsztyn. Podczas tego sezonu zmagał się z leczeniem kontuzji i w styczniu 2012 roku jego umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Z Polski Igor Yudin wyjechał do Rosji, gdzie grał kolejno w Jarosławiczu Jarosław (2012/2013), Kuzbassie Kemerowo (2103/2014) i Dynamo Krasnodar (2014/2015). W czasie swojego pobytu w Rosji Yudinowi w 2013 roku zostało przyznane rosyjskie obywatelstwo. Po kilku latach przerwy przyjmujący ponownie trafił do PlusLigi. Miniony sezon spędził w Łuczniczce Bydgoszcz, dla której nie były to udane rozgrywki. Yudin był jednym z najskuteczniejszych graczy w zespole. Od nowego sezonu przyjmującego będzie można ponownie zobaczyć w rosyjskiej lidze, gdzie będzie reprezentował barwy Zenitu Kazań.

 

Zenit Kazań to aktualny mistrz Rosji, a także zwycięzca ostatnich kilku edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Vladimira Alekno niedawno zdobyli ósme z rzędu mistrzostwo kraju, a w kwietniowym Final Four Ligi Mistrzów po raz piąty stanęli na najwyższym stopniu podium. Jedynie czego brakuje temu niezwykle utytułowanemu klubowi to zwycięstwo w klubowych mistrzostwach świata. Ostatnie dwie edycje tych rozgrywek Zenit Kazań zakończył na drugim miejscu, przegrywając w finale z Sadą Cruzeiro z Brazylii.

 

 

 

Źródło: http://www.zenit-kazan.com/opracowanie własne