Czternastu wybrańców. Laurent Tillie podał skład na kwalifikacje do mistrzostw świata

Pierwszym turniejem, w jakim reprezentacja Francji wystartuje w tym sezonie będą kwalifikacje do mistrzostw świata rozgrywane w dniach 24-28 maja w Lyon. Szkoleniowiec Laurent Tillie podał nazwiska czternastu zawodników, którzy znaleźli się w gronie powołanych na te zawody. Wśród nich jest Thibault Rossard. 

 

Szkoleniowiec reprezentacji Francji, Laurent Tillie wybrał czternastu zawodników, którzy wezmą udział w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. Na liście trenera znalazło się miejsce dla plusligowych zawodników, Thibaulta Rossarda i Antione Brizarda. Po wtorkowym treningu trener Francuzów ogłosił, kto będzie walczył o kwalifikację do mistrzostw świata i skreślił z listy kolejnych graczy. Jean Patry i Daryl Bultor opuścili zgrupowanie i dołączyli do grupy trenującej w Monpelier, gdzie będą trenować, by być w stanie pomóc pierwszej kadrze w przypadku kontuzji jednego z podstawowych graczy. „Wybór był trudny, ponieważ w tej grupie jest wiele jakości i umiejętności, szczególnie w dwóch młodych i obiecujących graczach. To interesujące patrzeć na to, jak cała grupa się ze sobą integruje, daje sobie wskazówki, żeby podnosić swój poziom. To, co nasi dwaj młodzi gracze pokazali podczas ostatnich dni treningu przyda im się później i mogą do nas wrócić, gdy zostaną wezwani, jeśli będzie taka potrzeba. Obydwaj są nadal bardzo młodzi, ale mają potencjał, który nas interesuje” – wyjaśnił swój wybór szkoleniowiec reprezentacji Francji.

 

Zobacz, jak przebiegał sparing Francuzów z reprezentacją Belgii

 

 

Kwalifikacja tylko formalnością?

 

Reprezentacja Francji turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata będzie rozgrywała w Lyon w dniach 24-28 maja. Dla podopiecznych Laurenta Tillie powinna być to tylko formalność, ponieważ są zdecydowanymi faworytami swojej grupy. Przeciwnikami Francuzów będą kolejno reprezentacje: Islandii, Ukrainy, Turcji, Azerbejdżanu i Niemiec. Najpoważniejszym rywalem dla gospodarzy może być kadra Niemiec, do której wróciła największa gwiazda, Georg Grozer.

 

 

Skład reprezentacji Francji na kwalifikacje do mistrzostw świata:

 

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard

Atakujący: Stephen Boyer, Thibault Rossard

Środkowi: Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Horacio D’almeida, Barthélémy Chinenyeze

Przyjmujący: Trevor Clevenot, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Guillaume Quesque,

Libero: Jenia Grebennikov, Nicolas Rossard

 

 

 

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne