Marcin Janusz na dłużej w Bełchatowie

Bełchatowianie starają się zatrzymać kluczowych graczy. Po Srećko Lisinacu, Mariuszu Wlazłym, Robercie Milczarku i Karolu Kłosie kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z PGE Skrą jest Marcin Janusz. Umowa rozgrywającego, która obowiązywała do zakończenia sezonu 2016/2017 została przedłużona o kolejny rok.

 

Na dłużej w Bełchatowie 

 

Pochodzący z Nowego Sącza siatkarz wrócił do Bełchatowa w 2015 roku po trzech latach spędzonych na wypożyczeniu w AZS-ie Częstochowa i Effectorze Kielce. Zadebiutował w barwach pierwszej drużyny PGE Skry w marcu 2012 roku w pokazowym meczu z Jastrzębskim Węglem jako niespełna 18-latek, ale związany był głównie z młodym zespołem. Wraz z kolegami z młodzieżowej drużyny PGE Skry zdobył w sezonie 2011/2012 wicemistrzostwo Młodej Ligi a z juniorami EKS Skra Bełchatów zajął czwarte miejsce w finale Mistrzostw Polski w 2013 roku. Było to dla klubu najlepsze osiągnięcie od sezonu 2008/2009. Marcin Janusz w ostatnim sezonie na ligowych parkietach wystąpił w 21 meczach, rozgrywając 37 setów. Bardzo dobrze pokierował grą bełchatowian w rekordowo wygranym spotkaniu z Łuczniczką Bydgoszcz – 3:0 (25:14, 25:14, 25:9). Z dobrej strony pokazał się także w meczu Ligi Mistrzów z Azimutem Modena. Kiedy rozgrywający PGE Skry pojawił się w polu serwisowym, jego zagrywki pomogły odrobić straty i doprowadziły do wyrównania 22:22. Końcówkę wygrali jednak mistrzowie Włoch i całe spotkanie 3:1. Stanął też przed trudnym zadaniem poprowadzenia zespołu w wygranym meczu z Cucine Lube Civitanova (3:2). „Myślę, że każdy z nas otrzymał lekcję na przyszłość. Postaramy się w przyszłym roku poprawić i powalczyć o złoto” – zapowiada rozgrywający, dla którego srebrny medal był drugim krążkiem w seniorskiej siatkówce. W sezonie 2015/2016 wywalczył z PGE Skrą brąz Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski.

 

 

Poprawić wynik

 

PGE Skra Bełchatów w nadchodzących rozgrywkach nie uniknie zmian. Z drużyną pożegnał się trener Philippe Blain, a póki co włodarzom nie udało się znaleźć jego następcy. Z zespołem umowy przedłużyli natomiast Srećko Lisinac, Mariusz Wlazły, Robert Milczarek oraz Karol Kłos. Jak na razie nie wiadomo, czy w drużynie zostaną Bartosz Kurek, Artur Szalpuk i Bartosz Bednorz. Z PGE Skrą Bełchatów po czterech latach pożegnał się pierwszy rozgrywający Nicolas Uriarte, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: skra.pl/opracowanie własne