Doświadczenie znaczy wiele. Masny zagra w Lubinie

Michal Masny po roku pracy w LOTOSIE Treflu Gdańsk zakończył przygodę z drużyną z Pomorza i podjął współpracę z piątą ekipą poprzedniego sezonu, Cuprum Lubin. Doświadczony słowacki rozgrywający ma za zadanie pomóc lubinianom w poprawie rezultatu osiągniętego w minionych rozgrywkach.

 

Michał Masny niczym wino. Im starszy tym lepszy

 

Michał Masny występuje na polskich parkietach już od dziesięciu lat. Słowacki rozgrywający najpierw grał w Płomieniu Sosnowiec, skąd po roku przeniósł się do Kędzierzyna-Koźla na lata 2008-2010. Kolejnym zespołem Słowaka była Delecta Bydgoszcz, gdzie Masny spędził trzy sezony, a potem związał się z Jastrzębskim Węglem, gdzie grał do 2016 roku. Słowacki rozgrywający w 2014 roku wywalczył z tym zespołem brązowy medal Ligi Mistrzów, a sezon zakończył na trzecim stopniu podium. W rozgrywkach 2016/2017 Michał Masny dołączył do LOTOSU Trefla Gdańsk, z którym uplasował się na ósmym miejscu. Włodarze gdańskiego klubu po zakończeniu rozgrywek zdecydowali, że nie będą przedłużać umowy ze słowackim siatkarzem. Teraz wiadomo już, że Michal Masny następny rok spędzi w Cuprum Lubin.

 

 

Powstaje nowa drużyna

 

Cuprum Lubin w nadchodzącym sezonie będzie drużyną przebudowaną. Po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 z lubińskim zespołem pożegnał się Gheorghe Cretu, który obecnie szuka nowego pracodawcy. W jego miejsce włodarze zespołu z Dolnego Śląska zakontraktowali Patricka Duflosa, o czym pisaliśmy TUTAJ. Kilkanaście dni temu wiadomo było, że w nadchodzącym sezonie w Cuprum Lubin nie będzie występował rozgrywający reprezentacji Polski, Grzegorz Łomacz, który zdecydował się na przyjęcie oferty z PGE Skry Bełchatów. W miejsce Polaka włodarze klubu z Lubina zdecydowali się na zakontraktowanie doświadczonego Słowaka.

 

 

 

Źródło: informacja własna