Serie A: Cucine Lube Civitanova mistrzem Włoch

Trzecie spotkanie finałowe pomiędzy Cucine Lube Civitanovą a Diatec Trentino zakończyło się po czterech setach zwycięstwem gospodarzy, którzy nie pozwolili rywalom na nawiązanie wyrównanej walki. Tym samym podopieczni Gianlorenzo Blenginiego wywalczyli mistrzostwo Włoch.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Diatec Trentino (5:3), ale dzięki skutecznej grze blokiem gospodarze doprowadzili do remisu (10:10). Błąd Filippo Lanzy i punktowy atak Tsvetana Sokolova dały prowadzenie Cucine Lube Civitanovie (14:12), ale po chwili znowu na tablicy wyników widniał remis (15:15). Zagrywka Oliega Antonova powiększyła zaliczkę Diatec Trentino (18:16), lecz bloki gospodarzy doprowadziły do kolejnego wyrównania (20:20). Obydwie drużyny ryzykowały w polu zagrywki (22:22)

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Cucine Lube Civitanovy (3:1), którego goście nie potrafili zniwelować (3:6, 5:8). Skuteczne ataki Filippo Lanzy wyrównały stan seta (8:8), ale po chwili podopieczni Gianlorenzo Lorenzettiego odzyskali zaliczkę (12:9). Punktowe uderzenia ze skrzydeł pozwalały miejscowym na utrzymywanie prowadzenia (14:12), którego Diatec Trentino nie mogło zniwelować (13:16, 14:18). Po czasie goście poprawili skuteczność i zaczęli zbliżać się do przeciwników (16:18), ale Cucine Lube Civitanova nie zwalniała tempa (21:18) i pewnie wygrała tego seta (25:20).

Trzecia partia rozpoczęła się wyrównanie (6:6) i zacięta walka toczyła się do połowy seta (12:12). Cucine Lube Civitanova zaczęła budować zaliczkę (16:14), ale Diatec Trentino nie pozwalało rywalom na powiększenie jej (17:17). Mocne ataki dały gościom szansę na objęcie prowadzenia (19:17) i powiększenie go po błędach rywali (22:18) oraz zagrywkach Olega Antonova (25:18).

Czwarta partia zaczęła się lepiej dla gospodarzy (4:1), ale Diatec Trentino zagrywką doprowadziło do remisu (4:4, 6:6). Po chwili wyrównanej gry Cucine Lube Civitanova ponownie przejęła kontrolę nad przebiegiem seta (13:7) i dopisywała do swojego konta kolejne „oczka” (15:9). Serwisy Osmanego Juantoreny powiększyły prowadzenie gospodarzy (17:9), a Diatec Trentino nie mogło przełamać rywali (11:22). Cucine Lube Civitanova nie pozwoliła gościom na przejęcie kontroli i zakończyła spotkanie na swoją korzyść (25:14), zdobywając mistrzostwo Włoch.

Cucine Lube Civitanova – Diatec Trentino 3:1 (28:26, 25:20, 18:25, 25:14)

Źródło: informacja własna