Bundesliga: Berlin Recycling Volleys z ósmym mistrzostwem Niemiec

W finale niemieckiej Bundesligi zmierzyły się ze sobą VfB Friedrichshafen i Berlin Recycling Volleys. Do wyłonienia mistrza kraju potrzebne były trzy spotkania. W walce toczonej do dwóch zwycięstw mocniejsza okazała się drużyna z Berlina, która wywalczyła ósme mistrzostwo w historii klubu.

Pierwsze spotkanie finałowe dość niespodziewanie zakończyło się już po trzech setach wygraną VfB Friedrichshafen. W premierowej odsłonie gospodarze pozwolili graczom Berlin Recycling Volleys na wywalczenie zaledwie trzynastu „oczek”. Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia, w której po grze na przewagi, jako pierwsi dwa punkty prowadzenia zapewnili sobie miejscowi siatkarze. W trzecim secie VfB Friedrichshafen również nie pozwoliło rywalom na przejęcie kontroli i wygrało 25:21. O zwycięstwie zadecydowała skuteczność w ataku i bloku, która wyższa była po stronie gospodarzy, a także bardziej rozłożona gra. W Berlin Recycling Volleys najwięcej punktów wywalczył Robert Kromm – 14.

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:13, 26:24, 25:21)

MVP gold: David Sossenheimer

MVP silber: Sebastian Kühner

W drugim meczu finałowym gracze Berlin Recycling Volleys zdołali pokonać VfB Friedrischafen w czterech setach, przedłużając losy rywalizacji. W pierwszym secie siatkarze ze stolicy mieli szansę a zakończenie go na swoją korzyść, ale dekoncentracja w końcówce doprowadziła do zwycięstwa gości. W kolejnych trzech setach Berlin Recycling Volleys nie dało rywalom szans na zwycięstwo i doprowadziło do wyrównania w rywalizacji finałowej.

Berlin Recycling Volleys – VfB Friedrichshafen 3:1 (24:26, 25:23, 25:16, 25:21)

MVP gold: Felix Fischer

MVP silber: Tomas Rousseaux

Decydujące spotkanie toczyło się wyrównanie, ale w końcówce premierowej odsłony Berlin Recycling Volleys zdołał odskoczyć i objąć prowadzenie (25:22). W drugiej partii o wyniku zadecydowała końcówka rozgrywana na przewagi, w której więcej koncentracji zachowali gracze prowadzeni przez Vitala Heynena (27:25), czym wyrównali stan spotkania. W czwartej odsłonie Berlin Recycling Volleys zaprezentowało wyższą skuteczność niż rywale i rozstrzygnęło jej losy na swoją korzyść (25:20). Gracze ze stolicy Niemiec utrzymali koncentrację również w czwartym secie i zdobyli mistrzostwo kraju (25:22)

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 1:3 (22:25, 27:25,  20:25, 22:25)

Źródło: informacja własna/volleyball-bundesliga.de