Koniec przygody z Pomorzem. Miłosz Hebda odchodzi z LOTOSU Trefla

Miłosz Hebda to kolejny zawodnik, który w następnym sezonie nie będzie występował w barwach drużyny z Gdańska. Wcześniej z klubem pożegnali się Piotr Gacek, który zdecydował się na zakończenie siatkarskiej kariery, Bartosz Gawryszewski, Dmytro Pashytskyy oraz Michal Masny.

 

Przyjęcie potrzebuje wzmocnienia 

 

Miłosz Hebda w gdańskiej drużynie występował przez ostatnie dwa sezony. W tym czasie przyjmujący zagrał czterdzieści osiem meczów, co dało mu w sumie trzysta trzydzieści jeden punktów. Zaowocowało to również dwukrotnym otrzymaniem statuetki dla najlepszego gracza. Do drużyny Andrei Anastasiego Hebda trafił z MKS-u Będzin przed rozgrywkami 2015/2016. Wraz z gdańszczanami przyjmujący triumfował w Superpucharze Polski.

 

Klub z Gdańska potrzebuje wzmocnienia na przyjęciu, dlatego też zawodnik wraz z włodarzami drużyny zdecydował, że najlepszą opcją będzie rozstanie. „Miły to świetny człowiek, z którym znakomicie się współpracowało. Wspólnie podjęliśmy jednak decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu, gdyż klub na przyjęciu potrzebuje wzmocnienia, a sam Miłosz również widzi swoją przyszłość w innym miejscu. Dziękujemy mu za występy w żółto-czarnych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze” – powiedział Dariusz Gadomski, prezes LOTOSU Tefla Gdańsk. Włodarze klubu nie ukrywają, że liczą na pozyskanie solidnego zawodnika, który będzie mógł wspomóc drużynę w przyjęciu.

 

 

Pełna przebudowa

 

W ostatnim czasie LOTOS Trefl Gdańsk przechodzi rewolucję kadrową i wzmacnia skład przed nadchodzącym sezonem. Z zespołem po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 pożegnało się czterech zawodników, a Piotr Gacek zdecydował się na zakończenie sportowej kariery. Doświadczonego libero zastąpić ma Maciej Olenderek, który o miejsce w podstawowym składzie walczył będzie z Fabianem Majcherskim. Na występy w LOTOSIE Treflu Gdańsk zdecydował się reprezentacyjny środkowy, Piotr Nowakowski. Mistrz świata po rozstaniu z Asseco Resovią Rzeszów podpisał roczną umowę z gdańskim zespołem. Na przedłużenie kontraktów z klubem zdecydowało się trzech graczy, którzy w poprzednich rozgrywkach stanowili o sile drużyny: Wojciech Grzyb, Damian Schulz oraz Mateusz Mika. Drużyna z Pomorza nadal będzie współpracowała z trenerem Andreą Anastasim, który podpisał nową umowę.

 

 

 

Źródło: http://www.sport.trefl.com/opracowanie własne