Kamil Kwasowski dołączy do radomskiego zespołu

Kamil Kwasowski, który od 2013 roku był zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała zdecydował się na zmianę barw klubowych i w przyszłym sezonie występował będzie w Cerradzie Czarnych Radom. O miejsce w podstawowym składzie rywalizować będzie z Wojciechem Żalińskim, Tomaszem Fornalem oraz Jakubem Rybickim.

 

Z Bielska-Białej do Radomia

 

Kamil Kwasowki większość swojej dotychczasowej przygody z siatkówką występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, najpierw w I Lidze (2009/2010), a później w PlusLidze (2013-2017). Wraz z bielskim zespołem po powiększeniu rozgrywek awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W sezonie 2016/2017 Kwasowski pełnił rolę kapitana w drużynie z Podbeskidzia. W minionych rozgrywkach zagrał on w dziewięćdziesięciu siedmiu setach, zdobywając sto siedemdziesiąt jeden punktów w tym sto czterdzieści siedem atakiem, dwadzieścia blokiem i cztery bezpośrednio z zagrywki. W ciągu całego sezonu przyjmował on czterysta dwadzieścia sześć piłek i zanotował 29% skuteczności w tym elemencie. Był on piątym najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie i raz został nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu.

 

Po czterech sezonach występów w BBTS-ie Bielsko-Biała Kamil Kwasowski zdecydował się na zmianę barw klubowych i w nowych rozgrywkach grał będzie w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie na swojej pozycji będzie rywalizował z Wojciechem Żalińskim, Tomaszem Fornalem oraz Jakubem Rybickim, dla którego nadchodzący sezon będzie pierwszym w PlusLidze.

 

 

Trwa kompletowanie składu

 

Włodarze klubu z Radomia do tej pory zakontraktowali pięciu nowych zawodników. Do ekipy dołączyło dwóch młodych zawodników: Jakub Rubicki i Norbert Huber. Umowami z Cerradem Czarnymi związali się Michał Filip, o którego transferze możecie przeczytać TUTAJ i Dejan Vincić, który 3 maja wraz z Halkbankiem Ankarą zdobył mistrzostwo Turcji.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o finałach ligi tureckiej

 

Z Radomia do tej pory odeszło dwóch graczy. Michał Kędzierski z wypożyczenia wrócił do Asseco Resovii Rzeszów, a Bartłomiej Bołądź najprawdopodobniej w przyszłym sezonie występował będzie poza granicami Polski. Ważne umowy z klubem mają z kolei Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski, Wojciech Żaliński, Łukasz Wiese oraz Dustin Watten.

 

 

 

Źródło: http://www.wksczarni.pl/informacja własna