Egzotyka przyciąga. Ivović zagra w Brazylii

Serbski przyjmujący, Marko Ivović po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 zdecydował się odejść z plusligowej Asseco Resovii Rzeszów, w której spędził ostatni rok. Wybór zawodnika padł na brazylijską Superligę, gdzie przez następny sezon będzie występował w barwach Funvic Taubaté, co potwierdził menedżer siatkarza. 

 

Nowe wyzwania czekają

 

Marko Ivović w sezonach 2009-2012 występował w OK Vojvodinie Nowy Sad, a potem w Maliye Milli Piyango Ankara. Rozgrywki 2013/2014 Serb spędził we Francji, w Paris Volley, a następnie postanowił przenieść się do Polski. Jego wybór padł na Asseco Resovię Rzeszów, w której spędził sezon 2014/2015. Po roku Marko Ivović podpisał kontrakt z Belogorie Belgorod, ale niezbyt udane rozgrywki w Rosji spowodowały, że serbski przyjmujący powrócił do Polski, ponownie wiążąc się z Asseco Resovią Rzeszów. Dla rzeszowskiego klubu Serb wywalczył srebrny medal Ligi Mistrzów w Berlinie w 2015 roku, a sezon 2014/2015 Marko Ivović zakończył złotym medalem PlusLigi. W rozgrywkach 2016/2017 Asseco Resovii Rzeszów nie szło już tak dobrze. Klub z Podkarpacia zakończył udział w Lidze Mistrzów na pierwszej rundzie fazy play-off, a w Pucharze Polski nie dostał się do ścisłego finału. Rozgrywki plusligowe rzeszowianie zakończyli na czwartej pozycji i stracili miejsce w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Po podpisaniu kontraktu z Thibalutem Rossardem i Johnem Gordonem Perrin Marko Ivović postanowił opuścić Asseco Resovię Rzeszów i poszukać klubu dającego mu więcej możliwości grania.

 

Zobacz, co pisaliśmy o przejściu Daniela Castellaniego do ligi brazylijskiej

 

 

Emigracja poza Europę

 

Marko Ivović w swojej karierze miał już okazję występować w wielu ligach, ale nie wychodził poza granice Europy. Teraz serbski przyjmujący postanowił spróbować czegoś nowego i podpisał kontrakt z brazylijskim Funvic Taubaté. Tuż po zakończeniu sezonu 2016/2017 menedżer zawodnika poinformował, że Ivović kolejny rok spędzi nie w Asseco Resovii Rzeszów, a poza Europą. Siatkarz tuż po zakończeniu rozgrywek PlusLigi 2016/2017 mówił, że nie miał jeszcze okazji do występów w Brazylii, a słyszał o tej lidze same pozytywne opinie. Ostatecznie przyjmujący zdecydował się przyjąć ofertę Funvic Taubaté i spędzi w tym klubie następny rok. Oprócz serbskiego przyjmującego w zespole występować będą również gwiazdy reprezentacji Canarinhos: Rafael, Lucarelli i Wallace. Nowym szkoleniowcem drużyny został za to Argentyńczyk Daniel Castellani.

 

 

 

Źródło: informacja własna