Coraz bliżej domu. Daniel Castellani poprowadzi brazylijski klub

Daniel Castellani następne rozgrywki postanowił spędzić bliżej ojczyzny, jako powód podając sprawy osobiste. Argentyńczyk po odejściu z belgijskiego Noliko Maaseik zdecydował się na podpisanie umowy z brazylijskim Funvic Taubaté, co potwierdził menedżer szkoleniowca.

 

Powrót do bliżej ojczyzny 

 

Daniel Castellani większości kibiców znany jest z tego, że w latach 2009-2010 prowadził polską kadrę, zdobywając z nią złoto w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Turcji. Argentyńczyk karierę trenerską rozpoczął już w 1993 roku, stając na czele swojej kadry narodowej. Pracę w klubie Castellani zaczął od ligi włoskiej, gdzie prowadził Gioia del Volley. W latach 2002-2006 szkoleniowiec kierował Orígenes Bolívar, dwukrotnie stając z zespołem na najwyższym stopniu podium oraz wprowadzając ją do finału co sezon. Następnie Daniel Castellani postanowił spróbować swoich sił w polskiej lidze, gdzie dołączył do PGE Skry Bełchatów. Argentyńczyk z bełchatowianami wywalczył trzy mistrzostwa kraju oraz dwa Puchary Polski, a także poprowadził swoich podopiecznych do brązowego medalu w Lidze Mistrzów. Castellani krótko współpracował również z reprezentacją Finlandii oraz Fenerbahçe Stambuł. W sezonie 2011/2012 argentyński trener prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski, puchar kraju oraz czwarte miejsce w Lidze Mistrzów. Następnie Castellani wrócił do Fenerbahçe Stambuł, a przed sezonem 2015/2016 stanął na czele Sir Safety Perugii. Argentyńczyk pożegnał się jednak z Serie A już po dziewięciu kolejkach i dołączył do Noliko Maaseik. Mimo obowiązywania kontraktu z belgijskim zespołem, argentyński szkoleniowiec zdecydował się na jego rozwiązanie i przenosiny do Brazylii. Teraz Daniel Castellani zdecydował, że następny sezon ligowy spędzi w brazylijskim Funvic Taubaté, jako powody tej decyzji podając powody osobiste.

 

 

Szykuje się mocny skład

 

Na wybranie oferty z brazylijskiej Superligi zdecydował się serbski przyjmujący, Marko Ivović, o czym pisaliśmy TUTAJ. Oprócz byłego przyjmującego Asseco Resovii Rzeszów w Funvic Taubaté na kolejne rozgrywki pozostają również gwiazdy reprezentacji Brazylii. Pod wodzą argentyńskiego szkoleniowca drużyna w sezonie 2017/2018 chce walczyć o zdobycie mistrzostwa kraju.

 

 

Źródło: informacja własna