Wojciech Grzyb z nowym kontraktem

Jeden z najbardziej doświadczonych graczy LOTOSU Trefla, Wojciech Grzyb, zdecydował się pozostać w drużynie prowadzonej przez włoskiego trenera. Środkowy związał się z gdańskim klubem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny. „To bardzo ważny gracz, zarówno na boisku, jak i w szatni” – mówi Anastasi. 

 

Doświadczony zawodnik zostaje

 

Wojciech Grzyb ma 36 lat i mierzy 206 cm. Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Olsztynie, skąd w 2009 roku przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów. Do Gdańska trafił przed sezonem 2014/2015, kiedy trenerem LOTOSU Trefla został Andrea Anastasi. Z miejsca stał się podstawowym graczem. Nad morzem sięgnął po wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski, występował też w Lidze Mistrzów. Tym samym powiększył swą bogatą kolekcję trofeów, w której znajdują się m.in. wicemistrzostwo świata oraz jedenaście medali mistrzostw Polski.

 

W gdańskim zespole Grzyb rozegrał dotąd osiemdziesiąt cztery ligowe mecze, zdobywając pięćset jedenaście punktów. Jego kontrakt został przedłużony o rok, z opcją prolongaty o kolejny.

 

Andrea Anastasi uważa, że Wojciech Grzyb jest doświadczonym zawodnikiem, co może okazać się kluczowe w trakcie nadchodzącego sezonu: „To bardzo ważny gracz, zarówno na boisku, jak i w szatni. Mimo 36 lat Wojtek wciąż potrafi grać na najwyższym poziomie i być filarem zespołu w bloku, ataku i zagrywce. W letniej przerwie nasz skład zostanie nieco przebudowany, ale cieszę się, że właśnie Grzyb zostanie w drużynie, gdyż jego doświadczenie może być kluczowe w procesie scalania zespołu i aklimatyzacji nowych siatkarzy”.  Również środkowy nie kryje swojej radości spowodowanej pozostaniem na Pomorzu, gdzie on i jego rodzina czują się bardzo dobrze: „Gdańsk to piękne miasto, w którym siatkówka znakomicie się rozwija. Ostatni sezon wprawdzie nie był idealny, ale projekt drużyny na nowy sezon jest bardzo ciekawy i jestem przekonany, że w kolejnych rozgrywkach dostarczymy kibicom wielu emocji. Zżyłem się z fanami, z klubem, bardzo dobrze nam się tu mieszka i kto wie – być może Gdańsk będzie naszym miejscem również po zakończeniu mojej kariery”.

 

 

Skład powoli się klaruje

 

Do tej pory włodarze klubu z Gdańska pożegnali się z Bartoszem Gawryszewskim, Michalem Masnym i Dmytro Pashytskyym. Kontrakty zostały przedłużone z Damianem Schulzem, Mateuszem Miką oraz Wojciechem Grzybem. Do zespołu prowadzonego przez Andreę Anastasiego, który również związał się z drużyną nowym kontraktem dołączyli Maciej Olenderek oraz Piotr Nowakowski, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: http://www.lotostrefl.pl/informacja własna