Następca Wojtaszka znaleziony. Rusek nowym libero Asseco Resovii

Paweł Rusek został nowym libero Asseco Resovii Rzeszów. Doświadczony siatkarz ma być zmiennikiem Mateusza Masłowskiego, który zagościł w wyjściowej szóstce pod koniec rozgrywek 2016/2017. Rusek ostatnie dwa lata spędził w Cuprum Lubin, a teraz na dwa sezony przenosi się na Podkarpacie.

 

Doświadczenie wspiera młodość

 

Paweł Rusek należy do grona najbardziej doświadczonych polskich zawodników na swojej pozycji. Siatkarz w 2001 roku przeniósł się z PMKS-u Rybnik do Górnika Radom, gdzie występował do 2004 roku. Następnie libero zdecydował się na zmianę barw klubowych i dołączył do zespołu Jastrzębskiego Węgla. To właśnie w tej drużynie Rusek spędził większość swojej kariery zawodniczej i odnosił sukcesy. W 2007 roku Paweł Rusek wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. Na koncie siatkarza jest również drugie miejsce w Challenge Cup oraz nagroda dla najlepszego libero tego turnieju. W 2009 roku zawodnik wywalczył brąz mistrzostw Polski, a rok później zdobył Puchar Polski. Libero ma na swoim koncie również wicemistrzostwo polski i srebro Klubowych Mistrzostw Świata, również z Jastrzębskim Węglem. Od sezonu 2014/2015 Paweł Rusek występował w Cuprum Lubin, które dopiero stawiało swoje pierwsze kroki w PlusLidze, a po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 zdecydował się na przejście do Asseco Resovii Rzeszów i podpisanie dwuletniej umowy.

 

 

Wrócić na szczyt

 

Asseco Resovia Rzeszów plusligowe rozgrywki 2016/2017 zakończyła tuż za podium, na czwartym miejscu, co spowodowało, że rzeszowianie w następnym sezonie występować w Lidze Mistrzów. Włodarze klubu zdecydowali jednak, że drużyna wystartuje w Pucharze CEV, o czym pisaliśmy TUTAJ. Zmiana nie ominęła również składu zespołu. Z klubem pożegnał się poprzednik Pawła Ruska, Damian Wojtaszek, który w decydujących meczach pauzował z powodu kontuzji. Asseco Resovię Rzeszów opuścił również atakujący Gavin Schmitt, przenoszący się na kolejny rok do Japonii. Nowego pracodawcę znalazł także Piotr Nowakowski, który spędził w Rzeszowie ostatnie sześć lat. Z zespołem pożegnało się również dwóch przyjmujących. Zarząd nie przedłużył umowy z Fredericem Wintersem, a na wykupienie swojego kontraktu i podpisanie umowy z Calzedonią Verona zdecydował się Thomas Jaeschke.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl