Kolejny zawodnik zostaje w Olsztynie. Buchowski z nowym kontraktem

Adrian Buchowski dołączył do drużyny ze stolicy Warmii i Mazur przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu i zostanie na kolejne dwa. Wcześniej był on przez 3 lata zawodnikiem Effectora Kielce. Przyjmujący o wyjście w podstawowym składzie musiał walczyć z: Wojciechem Włodarczykiem, Aleksandrem Śliwką i Ezequielem Palaciosem.

 

Olsztyn dobrym miejscem do gry

 

Adrian Buchowski w minionym sezonie PlusLigi wystąpił w 45 setach, zdobywając łącznie 70 punktów: 61 atakiem, 4 blokiem i 5 asem serwisowym. Sezon 2016/2017 w wykonaniu siatkarza nie był pierwszym i ostatnim w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur. Adrian Buchowski będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn przez kolejne dwa lata. „Bardzo nam zależało na przedłużeniu umowy z Adrianem” – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie i dodaje: „Wielokrotnie udowadniał w minionym sezonie, że jest wartościowym graczem. Gwarantuje stabilizacje przyjęcia zagrywki , co ma ogromne znaczenie na boisku”.

 

Sam zawodnik również nie ukrywa radość z podpisania nowego, dwuletniego kontraktu. „Jestem bardzo zadowolony, iż zarząd klubu jest zadowolony z mojej postawy w tym sezonie i obdarzył mnie zaufaniem” – przyznaje Adrian Buchowski. Siatkarz dodaje również, że cieszy się na współpracę z nowym włoskim szkoleniowcem i ma nadzieję na więcej okazji do gry. Moją ambicją jest to, aby dać od siebie dla drużyny jak najwięcej oraz jak najwięcej się rozwijać. Mam nadzieję, że będę mógł to dalej robić pod okiem nowego szkoleniowca. Kiedy dowiedziałem się, że nowym trenerem będzie Roberto Santilli, nie wahałem się ani chwili i zgodziłem się, aby przedłużyć kontrakt”.

 

 

Poprawić wynik

 

Włodarze olsztyńskiego klubu wiedzą, że w minionym sezonie niewiele zabrakło do wejścia do najlepszej czwórki ligi i w nadchodzących rozgrywkach chcą, by zespół walczył o medale. W porównaniu z poprzednim sezonem zaszła zmiana na stanowisku szkoleniowca. Andreę Gardiniego zastąpił Roberto Santilli. Niewielkie roszady będą za to na pozycji środkowego. Na pozostanie w Indykpolu AZS-ie Olsztyn zdecydowali się Daniel Pliński oraz Miłosz Zniszczoł, a ważny kontrakt nadal posiada Jakub Kochanowski. Nowe umowy podpisali również dwaj libero, Michał Żurek i Jakub Zabłocki, o czym przeczytacie TUTAJ.

 

 

Źródło: informacja prasowa