Kierunek Rosja. Antonine Rouzier dołączył do Yenisey Krasnoyarsk

Francuski atakujący Antonine Rouzier po sezonach spędzonych w Turcji zdecydował się na zmianę otoczenia i tym razem postanowił przyjąć ofertę z najbardziej wymagającej ligi świata, Superligi. Doświadczony zawodnik chcąc się rozwijać i spróbować swoich sił podpisał roczny kontrakt z rosyjskim Yenisey’em Krasnoyarsk.

 

Siatkarski podróżnik

 

Antonine Rouzier nie należy do zawodników, którzy przywiązują się do barw klubowych. Atakujący karierę rozpoczynał we Francji, gdzie po jednym sezonie występował w: Spacer’s de Toulouse, Beauvais Oise UC, Asnières Volley 92 oraz Montpellier UC. W rozgrywkach 2008/2009 Francuz grał dla Knack Randstad Roeselare, skąd na dwa lata przeniósł się do Stade Poitevin. W sezonach 2011-2013 Antonine Rouzier zdecydował się na przyjęcie oferty z Polski, występował w PlusLidze, gdzie bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny atakujący wywalczył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Kolejnym przystankiem w karierze Francuza była włoska Bre Banca Lannutti Cuneo, w której spędził rok. Od sezonu 2014/2015 Antonine Rouzier związał się z ligą turecką, gdzie najpierw grał dla Ziraatu Bankasi Ankara, a następnie dla Arkasu Izmir. Ostatnie rozgrywki ligowe atakujący spędził w Instanbul BBSK. W tej drużynie oprócz niego występowali również Nicolas Marechal oraz Nicolas Le Goff, a zespół budowany był by walczyć o medale krajowych i europejskich rozgrywek. Po nieudanych występach i zakończeniu sezonu Rouzier postawił na kolejną zmianę i tym razem zdecydował się na podpisanie umowy z występującym w Superlidze Yenisey Krasnoyarsk. Kontrakt będzie obowiązywał w sezonie 2017/2018.

 

 

Poprawić wynik

 

Yenisey Krasnoyarsk w nadchodzących rozgrywkach ligowych będzie chciał poprawić wynik z sezonu 2016/2017, kiedy to nie zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej, walczące o medale Superligi. Właśnie w tym ma pomóc doświadczony francuski atakujący, Antonine Rouzier, który ostatnie sezony spędzał w całkiem odmiennej od rosyjskiej lidze tureckiej. W rozgrywkach 2016/2017 atakujący wywalczył dla swojej drużyny 377 punktów, w tym po 22 zagrywką i blokiem. Rosyjska Superliga jest jednak o wiele bardziej wymagająca, a oczekiwania względem obcokrajowców wysokie.

 

 

 

Źródło: informacja własna