Z Warszawy do Radomia. Filip nowym atakującym Cerrad Czarnych

Po trzech satysfakcjonujących sezonach Michał Filip opuścił ONICO Warszawę i zdecydował się podjąć współpracę z Cerradem Czarnymi Radom, gdzie zastąpi Bartłomieja Bołądzia. O miejsce w podstawowym składzie będzie on rywalizował z dwudziestoletnim Jakubem Ziobrowskim, który do zespołu dołączył przed sezonem 2016/2017.

 

Z Rzeszowa przez Warszawę do Radomia

 

Michał Filip przygodę z poważną siatkówką rozpoczął w 2012 roku w Asseco Resovii Rzeszów, z którą, w większości jako zawodnik rezerwowy, zdobył kilka cennych trofeów. Włodarze klubu widząc potencjał gracza zdecydowali się na wypożyczenie go do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Jak się później okazało, był to trafny ruch ponieważ reprezentant Polski pod okiem Jakuba Bednaruka technicznie rozwinął się nie tylko jako atakujący, ale również zdobył znacznie więcej boiskowego doświadczenia na pozycji przyjmującego. Sam Michał Filip zdecydował, że lepiej czuje się jako atakujący i to właśnie na tej pozycji chce występować w kolejnym sezonie. Po wygaśnięciu umowy ze stołecznym klubem, młody siatkarz zdecydował się na przenosiny do Radomia. Transfer Michała Filipa do Cerradu Czarnych Radom skutkuje bólem głowy szkoleniowca Prygla. Młody atakujący w poprzednim sezonie prezentował się z bardzo dobrej strony, na stałe goszcząc w wyjściowej szóstce drużyny. Nie da się ukryć, że również w nachodzących rozgrywkach zawodnik chce się rozwijać, a może to zrobić jedynie występując regularnie.

 

 

Radom miejscem do rozwoju

 

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozgrywki minionego sezonu zakończyli na siódmym. Z klubem pożegnało się już dwóch zawodników, a sam nimi Emanuel Kohut, który związał się dwuletnią umową z GKS-em Katowice oraz Michał Kędzierski. Młody rozgrywający przebywał w Radomiu w ramach wypożyczenia i w nadchodzących rozgrywkach zagra w Asseco Resovii Rzeszów. Miejsce Kędzierskie w radomskim zespole zajmie Dejan Vincić, o czym pisaliśmy TUTAJ. Ważne umowy z klubem mają z kolei Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski, Wojciech Żaliński, Łukasz Wiese oraz Dustin Watten. W pierwszej kolejności radomianom udało się pozyskać Jakuba Rybickiego oraz Norberta Hubera, o którego transferze możecie przeczytać TUTAJ. Ponadto włodarze zespołu zdecydowali się na zakontraktowanie Michała Filipa, co oznacza, że z drużyną rozstaje się Bartłomiej Bołądź.

 

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/informacja własna