Słoweńcy rozpoczęli przygotowania do sezonu

2 maja w Kranjskiej Górze piętnastu słoweńskich zawodników rozpoczęło przygotowania do sezonu. Pozostałych sześciu graczy, którzy walczą jeszcze w rozgrywkach ligowych, dołączy do kadry dołączy w połowie maja. Z kolei trener Slobodan Kovač pojawi się w Słowenii po zakończeniu meczów finałowych ligi tureckiej.

 

Nowy trener, nowe cele

 

W marcu 2017 Słoweńska Federacja Siatkówki ogłosiła, że nowym trenerem kadry mężczyzn został Slobodan Kovač, który na stanowisku zastąpił Andreę Gianiego. Włoch związał się z reprezentacją Niemiec, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

2 maja piętnastu słoweńskich zawodników, którzy zakończyli rozgrywki ligowe zameldowało się w Kranjskiej Górze, gdzie rozpoczęli oni przygotowania do sezonu. Na zgrupowaniu nie pojawili się gracze, którzy nadal walczą o najwyższe cele ze swoimi drużynami. Klemen Čebulj i Tine Urnaut niedawno rozpoczęli mecze finałowe włoskiej Serie A, Dejan Vinčić wraz z Halkbankiem Ankarą, którego trenerem jest Slobodan Kovač broni mistrzostwa Turcji. Z kolei Alen Pajenk i Alen Šket na zgrupowaniu zameldują się w najbliższy poniedziałek (tj. 8 maja). „Listę reprezentantów, która liczy dwudziestu jeden graczy, sporządziłem razem ze sztabem szkoleniowym, który zna większość słoweńskich zawodników. Bardzo dobrze orientuję się wśród Słoweńców, którzy grają w ligach europejskich, a tych, którzy występują w Słowenii oglądałem na nagraniach wideo” – powiedział po ogłoszeniu listy powołanych Slobodan Kovač.

 

Pierwszym ważnym sprawdzianem, jaki czeka reprezentację Słowenii będzie Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, którego będą gospodarzem. Słoweńcy w grupie C zmierzą się z Portugalczykami, Belgami, Izraelczykami, Łotyszami oraz Gruzinami. Zwycięzca grupy uzyska bezpośredni awans, a ekipa z drugiego miejsca powalczy w barażach. Potem na podopiecznych trenera Slobodana Kovača czeka Liga Światowa, a zwieńczeniem tego sezonu reprezentacyjnego będą mistrzostwa Europy w Polsce. Słoweńscy zawodnicy w fazie grupowej zagrają z Rosjanami, Bułgarami oraz Hiszpanami.

 

Zanim jednak rozpoczną się rozgrywki Słoweńcy rozegrają mecze kontrolne. 14 maja reprezentacja Słowenii zagra z Irańczykami, a 20 i 21 maja z podopiecznymi Nikoli Grbicia, którzy również będą się przygotowywać do turnieju kwalifikacyjnego.

 

 

21-osobowy skład reprezentacji Słowenii:

Rozgrywający: Dejan Vinčić, Gregor Ropret, Aleš Kök, Matija Jereb

Przyjmujący: Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Alen Šket, Jan Klobučar, Matej Kök, Žiga Štern

Środkowi: Alen Pajenk, Danijel Koncilja, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Matic Videčnik, Diko Purić

Atakujący: Mitja Gasparini, Tonček Štern

Libero: Jani Kovačič, Urban Toman, Klemen Hribar

 

 

 

Źródło: http://www.odbojka.si/opracowanie własne