Olenderek zamienia Warszawę na Gdańsk. Libero zasilił szeregi LOTOSU Trefla

Maciej Olenderek w następnym sezonie ligowym będzie występował w barwach LOTOSU Trefla Gdańsk. Były libero stołecznego klubu zastąpi na tej pozycji Piotra Gacka, który po tegorocznych rozgrywkach postanowił zakończyć karierę zawodniczą. Jego zmiennikiem będzie natomiast Fabian Majcherski.

 

Nowa krew 

 

Urodzony w 1992 roku libero grał w stolicy od 2011 roku, gdzie zdobył cenne doświadczenie oraz wielokrotnie występował w pierwszej szóstce. Swoimi umiejętnościami i pracą na treningach zyskał zaufanie trenera Jakuba Bednaruka, który w większości spotkań wystawiał właśnie Olenderka, a ten odpłacał się dobrą grą. Od przyszłego sezonu będzie on mocnym punktem w zespole LOTOSU Trefla Gdańsk prowadzonego przez Andreę Anastasiego. Młodego zawodnika czeka tam niełatwe zadanie, ponieważ w drużynie z Gdańska będzie zastępował Piotra Gacka, który zakończył sportową karierę, o czym pisaliśmy TUTAJ. W sezonie 2016/2017 gdańszczanie zajęli dopiero ósme miejsce, ale aspiracje tej drużyny są zdecydowanie większe. W powrocie na dobre tory ma pomóc Maciej Olenderek. Pod okiem trenera Bednaruka zrobił on bardzo duże postępy sportowe, a swoją naukę będzie kontynuował teraz u Andrei Anastasiego. „W Gdańsku szykuje się ciekawy skład, który w przyszłym sezonie będzie mógł walczyć o wysokie cele. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. Oczywiście duży wpływ na przenosiny nad morze miała też dla mnie osoba Andrei Anastasiego. To szkoleniowiec o ogólnoświatowej renomie i… mam nadzieję, że zrobi ze mnie siatkarza” – komentuje Olenderek. Swojej radości z powodu pozyskania Macieja Olenderka nie kryje trener gdańszczan: „Cieszymy się, że udało nam się pozyskać utalentowanego gracza, aspirującego do grona czołowych polskich libero. Maciek wciąż jest młodym zawodnikiem, który może i chce rozwijać się jako siatkarz, a przy tym ma już kilka lat doświadczenia w PlusLidze. Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie potwierdzi swój potencjał i dobrze wpasuje się w nasz styl gry, a nasz zespół dzięki niemu będzie gotów do walki o wyższe cele”. Drugim libero LOTOSU Trefla niezmiennie pozostanie Fabian Majcherski, który w listopadzie 2016 roku zadebiutował na parkietach PlusLigi. „Fabian już w poprzednim sezonie udowodnił, że może grać na wysokim poziomie i niejednokrotnie prezentował się z bardzo dobrej strony. Przed nim wciąż wiele pracy, ale ten gracz nigdy się nie oszczędza i z pełnym zaangażowaniem podchodzi zarówno do treningów, jak i meczów. Wierzę, że w kolejnych rozgrywkach może znacznie podnieść swoje umiejętności, stale poszerzając przy tym nasz wachlarz możliwości w defensywie” – zapowiedział Anastasi.

 

 

Początki w Warszawie

 

Swoją sportową karierę siatkarz zaczynał w stolicy, a konkretnie w zespole KS Metro Warszawa. To właśnie z tą drużyną świętował pierwsze sukcesy w siatkówce młodzieżowej: między innymi wicemistrzostwo Polski młodzików zdobyte w 2007 roku. Po trzyletniej przygodzie w Metrze Warszawa przeniósł się do innego klubu ze stolicy a mianowicie SKF Legia Warszawa, gdzie przebywał jeden sezon. W rozgrywkach 2010/2011 trafił do Spały i występował w reprezentacji Polski juniorów. Największy sukces jaki świętował z kadrą narodową to I miejsce w Turnieju Kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy juniorów. Po przygodzie w Spale znalazł się w drużynie AZS Politechniki Warszawskiej, gdzie rozpoczął swoją przygodę w PlusLidze. Największym osiągnięciem z zespołem Jakuba Bednaruka był finał Pucharu Challenge, w którym przegrali z innym zespołem PlusLigi, AZS-em Częstochowa.

 

 

W Gdańsku przebudowa

 

W zespole z Gdańska szykuje się sporo zmian kadrowych. Do drużyny dołączył mistrz świata, Piotr Nowakowski, a w składzie udało się zatrzymać drugiego z nich, Mateusza Mikę. Nową umowę z LOTOSEM Treflem podpisał włoski szkoleniowiec Andrea Anastasi. Również na ataku nie będzie zmiany i na kolejny rok pozostanie Damian Schulz. Nie obyło się jednak bez rozstań, z klubem pożegnali się środkowi: Dmytro Pashytskyy i Bartosz Gawryszewski, rozgrywający Michal Masny i drugi trener Wojciech Serafin.

 

 

 

Źródło: sport.trefl.com/opracowanie własne