Dejan Vincić wraca do Polski. Rozgrywający zagra w Radomiu!

Słoweński rozgrywający, Dejan Vincić, wraca na plusligowe parkiety, na których miał już okazję występować w 2012 roku, w barwach PGE Skry Bełchatów. Teraz doświadczony zawodnik dołączył do drużyny ze środka tabeli, Cerrad Czarnych Radom, gdzie na pozycji zastąpi Michała Kędzierskiego wracającego do Rzeszowa.

 

Powrót do Polski

 

Dejan Vincić karierę rozpoczynał w swojej ojczyźnie, gdzie w profesjonalnych rozgrywkach występował przez osiem sezonów. W latach 2008-2012 rozgrywający bronił barw ACH Volley Bled/Lublana. Słoweniec miał już okazję występować w PlusLidze. W 2012 roku Vincić podpisał umowę z PGE Skrą Bełchatów, co miało pomóc rozkwitnąć jego karierze. Tak się jednak nie stało i już w listopadzie tego samego roku kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Po szybkim zakończeniu przygody z polską ligą, Dejan Vincić przeniósł się do Turcji, gdzie związał się na jeden sezon z Maliye Milli Piyango Ankara. W rozgrywkach 2014/2015 słoweński siatkarz występował we Francji, broniąc barw Narbone Volley, a następnie na rok związał się z Beauvais Oise UC. Kolejnym przystankiem w karierze rozgrywającego była liga rosyjska, ale również tam nie zagrzał miejsca na długo i w 2017 roku wrócił do Turcji, gdzie związał się z Halkbankiem Ankara. Oprócz walki na krajowym podwórku Dejan Vincić wspierał swój zespół również w Lidze Mistrzów. Tegoroczna edycja europejskich pucharów nie była jednak udana dla drużyny z Ankary, zakończyła ją bowiem aż na szesnastym miejscu. W walce o mistrzostwo Turcji Halkbank Ankara dostał się do finału, w którym o złoty medal rywalizował z Arkasem Izmir. Po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 słoweński atakujący zdecydował się na kolejną zmianę i powrót do PlusLigi, gdzie podpisał umowę z Cerrad Czarnymi Radom.

 

 

W Radomiu przebudowa

 

W Cerrad Czarnych Radom w następnych rozgrywkach będzie występował przebudowany skład. Z drużyny odszedł pierwszy rozgrywający, Michał Kędzierski, który wrócił z wypożyczenia do Asseco Resovii Rzeszów, o czym pisaliśmy TUTAJ. Z drużyną pożegnał się również atakujący Bartłomiej Bołądź, który w następnych rozgrywkach najprawdopodobniej będzie występował w niemieckiej Bundeslidze. W jego miejsce do Cerrad Czarnych Radom zakontraktowany został Michał Filip, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: informacja własna