Bruno Rezende wraca do Modeny

Bruno Rezende ma już za sobą występy w lidze włoskiej, lecz ostatni sezon spędził w Brazylii, reprezentując barwy SESI São Paulo. Rozgrywający zdecydował się jednak na powrót do Włoch, a zarazem na ponowne występy w zespole z Modeny, który opuścił przed rozgrywkami 2016/2017, a teraz podpisał roczny kontrakt.

 

Brazylijsko-włoska kariera

 

Bruno Rezende jest uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających świata, nic więc dziwnego, że interesują się nim czołowe kluby. Brazylijczyk do tej pory jednak występował tylko w swojej ojczyźnie i we Włoszech. Pierwsze kroki stawiał w Unisul Santa Catarina, skąd w 2005 roku przeniósł się do Cimed Florianópolis, gdzie spędził siedem lat. W 2011 roku Rezede zanotował krótką przygodę z Casą Modena. Sezony 2012-2014 Brazylijczyk rozgrywał w szeregach RJX Rio de Janeiro, by po zakończeniu rozgrywek przenieść się do Włoch. Wybór Bruno Rezende padł na Casę Modena, gdzie grał w latach 2014-2016. Przed sezonem 2016/2017 klub zmagał się jednak z problemami finansowymi, mimo zdobycia Scudetto nie było pewne, że będzie nadal występował w Serie A. W związku z tymi trudnościami Bruno Rezende postanowił wrócić do ojczyzny by wspomóc SESI São Paulo. Po zakończeniu sezonu 2016/2017 brazylijski rozgrywający zdecydował się na ponowne występy w klubie z Modeny i podpisał z nim roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony.

 

 

Pozostać na szczycie

 

Azimut Modena chce walczyć o medale na każdym polu w związku z czym za cel postawiła sobie utrzymanie trzonu zespołu i szukanie wzmocnień. Jednym z takich ruchów ma być właśnie pozyskanie Bruno Rezende. Na przedłużenie kontraktu do 2020 roku zdecydował się lider zespołu, Earvin Ngapeth, o czym pisaliśmy TUTAJ. Umowę na kolejne sezony podpisał również amerykański środkowy Maxwell Holt. Do 2020 roku w Azimut Modenie pozostanie także włoski libero, Salvatore Rossini, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Wszystkie te działania mają poprowadzić do tego, by drużyna z Modeny wywalczyła mistrzostwo Włoch oraz wróciła na szczyt w europejskich pucharach. Na pewno nie jest to więc koniec ruchów transferowych ze strony Azimut Modeny. „Jestem przekonana, że siatkówka w Modenie będzie stała na najwyższym poziomie. Uważam, że ta umowa z Bruno jest potwierdzeniem, że wyznajemy filozofię walki. Powrót Bruno jest dla mnie przyjemnością, ponieważ wraca do nas mistrz, który swoją postawą jako człowiek i zawodnik pomagał nam zarazić siatkówką całe miasto” – mówi prezydent klubu Catia Pedrini.

 

 

 

Źródło: modenavolley.it