Pawlik podał skład na zgrupowanie juniorskiej kadry. Na liście plusligowe nazwiska

Utytułowana reprezentacja Polski juniorów rozpoczyna przygotowania do czekających ją kwalifikacji do mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej. Polacy z eliminacjach rozgrywanych w dniach 19-21 maja zagrają kolejno z Belgami, Łotyszami i Niemcami, a do wywalczenia awansu muszą zająć pierwsze miejsce w swojej grupie. 

 

Zdobyć wszystko 

 

Reprezentacja Polski juniorów w swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych nie tylko w Europie, ale również na świecie, wygrywając wszystkie turnieje młodzieżowe. Teraz podopieczni trenera Sebastiana Pawlika rozpoczną przygotowania do kwalifikacji do mistrzostw świata juniorów. Turniej eliminacyjny odbywał się będzie w dniach 19-21 maja, a biało-czerwoni zmierzą się w nim kolejno z Belgami, Łotyszami i Niemcami. Reprezentanci Polski 25 kwietnia spotkali się na zgrupowaniu w Spale, gdzie będą przygotowywali się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS. Następnie 8 maja podopieczni trenera Sebastiana Pawlika przeniosą się do Bełchatowa, by jak najlepiej wyszlifować formę przed wyjazdem do Berlina. „Zadaniem zajęć na obecnych zgrupowaniach jest przypomnienie naszej dobrej gry i podniesienie jej na jeszcze wyższy poziom” – powiedział Sebastian Pawlik. W Berlinie zagrają zespoły grupy F. W grupie E w serbskim Pozarevacu, poza gospodarzami, rywalizować będą Bułgaria, Francja i Ukraina. Awans wywalczą tylko pierwsze drużyny z każdej grupy.

 

 

PlusLiga młodością stoi

 

W obecnej kadrze juniorów znaleźli się zawodnicy, którzy na co dzień z powodzeniem występują w plusligowych klubach. W gronie powołanych znalazł się między innymi podstawowy libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak, który w tym sezonie wywalczył brązowy medal PlusLigi. W drużynie jest również przyjmujący Cerrad Czarnych Radom, Tomasz Fornal, który ostatnio został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego Młodej Ligi i młodzieżowych mistrzostw Polski U23. Najlepiej zagrywającym został jego kolega klubowy Jakub Ziobrowski. W reprezentacji Polski jest również Jakub Kochanowski, który zagościł w wyjściowym składzie Indykpolu AZS-u Olszyn. Powołanie otrzymali również między innymi rozgrywający MKS-u Będzin, Łukasz Kozub oraz libero Asseco Resovii Rzeszów, Mateusz Masłowski.

Kadra juniorów na zgrupowanie w Spale przed turniejem kwalifikacyjnym mistrzostw świata:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil, Mariusz Magnuszewski
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch, Jarosław Mucha
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak, Jakub Rybicki
Libero: Mateusz Masłowski, Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne