Matchball tygodnia: Rok niczym dzień w świetle spektakularnych wieści

Dokładnie rok temu ukazał się pierwszy „Machball tygodnia” i dokładnie rok temu też sporo się działo. Miniony tydzień zaszczycił nas ciekawymi, a nawet spektakularnymi transferami. Zmiany, duże zmiany, ale to dobrze. One są przecież pierwszym krokiem ku lepszemu. A co więcej miało miejsca w ciągu ostatnich kilku dni? Już śpieszę z opowieścią!

 

Warszawa się zbroi!

 

Istotne zmiany obserwujemy w ekipie ONICO Warszawa – swoją drogą trudno mi się przestawić na nową nazwę. Do zespołu w tym tygodniu dołączyli dwaj reprezentanci Polski: Wojciech Włodarczyk i Damian Wojtaszek. Wiecie co Wam powiem? Obserwując transfery tej drużyny dochodzę do wniosku, że naprawdę szykuje się emocjonująca PlusLiga w kolejnym sezonie. Tym bardziej, że  Z pewnością wspomniani wyżej gracze będą dużym wzmocnieniem dla zespołu.

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat pozyskania przez warszawską ekipę Wojciecha Włodarczyka i  Damiana Wojtaszka

 

Nadeszła też wiadomość o odejściu z warszawskiego zespołu Michała Filipa. Zawodnik przez ostatnie trzy lata reprezentował barwy ekipy z Warszawy na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów.

 

Zobacz, co pisaliśmy o odejściu Michała Filipa z Warszawy

 

Z Rzeszowa… nad morze

 

Piotr Nowakowski od nowego sezonu będzie bronił barw LOTOSU Trefla Gdańsk. Środkowy podpisał roczny kontrakt z tą ekipą i z pewnością będzie wzmocnieniem dla gdańszczan.

Ale dla zachowania równowagi w przyrodzie dotarła do nas wiadomość, że po roku z drużyną żegna się Michał Masny. Dziwi mnie jednak fakt, że mimo dobrej postawy gracza, umowa z nim nie została przedłużona. Ale jak już się kilkakrotnie przekonałam, wszystko w siatkówce ma jakiś swój zamysł.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy na temat pozyskania przez gdańszczan Piotra Nowakowskiego i odejścia Michała Masnego

 

Jedno odejście i jedno przyjście

 

PGE Skra Bełchatów rozstaje się z Philippem Blainem. Francuski szkoleniowiec w tym sezonie poprowadził bełchatowian do wicemistrzostwa Polski, jednak na tym sukcesy się skończyły. Za to żółto-czarni witają nowego rozgrywającego. Grzegorz Łomacz od nowego sezonu będzie prowadził grę bełchatowian. Jeżeli chodzi o decyzje transferowe, z zasady nie oceniam ich zanim nie zobaczę efektów na boisku. A o nich przekonamy się za kilka miesięcy, w każdym razie patrząc na dotychczasowe poczynania Łomacza w PlusLidze można się spodziewać dobrej siatkówki.

 

Zobacz, co pisaliśmy o pozyskaniu Grzegorza Łomacza przez bełchatowian

 

Młodzież walczy

 

Reprezentacja Polski kadetów w minionym tygodniu zagrała w Mistrzostwach Europy. Polacy w ostatnim pojedynku nie dali szans swoim przeciwnikom, w wyniku czego zakończyli turniej na piątym miejscu. Bardzo cieszą dobre wyniki młodzieżowych reprezentacji. W końcu młode talenty to przyszłość polskiej siatkówki!

 

Zobacz, jak przebiegał ostatni mecz Polaków

 

Chociaż na dworze wiosna nie rozpieszcza ładną pogodą, to kibice siatkówki są rozgrzewani dzięki emocjom na rynku transferowym. Z niecierpliwością czekam na kolejne doniesienia… no i oczywiście na sezon kadrowy.

 

Do następnego 😉