Młoda Liga: Radomianie ze złotem, MOS Wola z brązem

Młodzieżowy Mistrz Polski U-23 wyłoniony. Walka o złoto okazała się dość jednostronna, a górą w decydującym pojedynku byli siatkarze RCS-u Cerradu Czarnych Radom. Do dużo bardziej zaciętej i wyrównanej gry doszło w meczu o brązowy medal. Ostatecznie na najniższym stopniu podium znalazła się MOS Wola Warszawa.

 

Mecz o trzecie miejsce lepiej rozpoczął się dla siatkarzy z Warszawy, którzy z każdą kolejną akcją coraz pewnie czuli się na boisku (16:10). Przewaga, jaką wyprowadzili sobie już na początku premierowej odsłony meczu sprawiła, że pewnie kroczyli ku objęciu prowadzenia (23:14). Niedługo potem set padł ich łupem (25:15) i równie dobrze rozpoczęli drugą partię. Kilkupunktowe prowadzenie było na tyle bezpieczne, że mogli swobodnie rozgrywać kolejne akcje. Mimo tego, że Espadon Szczecin poderwał się do walki i odrabiania strat (16:18), to ostatecznie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. MOS Wola zapisał na swoim koncie drugą partię (25:18) i był na dobrej drodze do zakończenia meczu już w kolejnym secie (7:4). Szczecinianie nie zamierzali dać za wygraną i szybko odrobili stratę (15:15), po czym rozpoczęła się wyrównana walka obu drużyn. Końcówka zadecydowała o tym, że to Espadon zapisał odsłonę na swoim koncie (25:22) i w czwartej partii także walczyli jak równy z równym. Przez dłuższy czas na tablicy wyników pojawiał się remis i tak był aż do decydującej fazy seta. Jego losy rozstrzygnęły się dopiero po zaciętej walce punkt za punkt na korzyść szczecinian (32:30). Tie-break, który decydował o brązowym medalu był równie wyrównany, co poprzednia partia. Minimalnie lepsi okazali się jednak siatkarze MOS-u Wola Warszawa i to oni stanęli na najniższym stopniu podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

 

MOS Wola Warszawa – Espadon Szczecin 3:2 (25:15, 25:18, 22:25, 30:32, 16:14)

 

 

 

Walka o złoty medal nie była tak zacięta, jak się na to zapowiadało. RCS Cerrad Czarni Radom szybko przejął inicjatywę gry (8:1), a bielszczanie nie potrafili przerwać bardzo dobrej passy swoich rywali. Mimo próby odrobienia strat, radomianie coraz pewniej zmierzali ku wygraniu seta (21:15) i nic im w tym już nie przeszkodziło (25:19). BBTS nieco lepiej rozpoczął drugą partię, ale siatkarze z Radomia szybko odrobili stratę. Kilka kolejnych akcji to wyrównana walka punkt za punkt, ale niedługo potem na prowadzenie zaczął wychodzić RCS Cerrad Czarni Radom (14:12). Zaraz potem przewaga ta wzrosła do kilku punktów i niedługo trzeba było czekać na kolejną wygraną przez radomian partię (25:16). Trzecia odsłona była już tylko formalnością ze strony RCS-u. Mimo tego, że na początku zespoły grały jak równy z równym, to w drugiej części seta do głosu ponownie doszli siatkarze z Radomia (21:12) i chwilę później triumfowali w całym spotkaniu (25:16), zdobywając tym samym złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

 

BBTS Bielsko-Biała – RCS Cerrad Czarni Radom 0:3 (19:25, 16:25, 16:25)

MVP: Tomasz Fornal

 

 

Składy zespołów:

 

BBTS Bielsko-Biała: Grad, Skowroński, Piotrowski, Skotarek, Gryc, Siek, Marek (libero) oraz Czerwiński, Michalec, Śnieżek, Dorosz

 

RCS Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Bołądź, Zwiech, Ziobrowski, Fornal, Tyszko, Filipowicz (libero) oraz Moniak

 

 

 

Źródło: mlodaliga.pl