Reprezentacja Australii do sezonu przygotowywać się będzie w Jastrzębiu

Od 8 do 31 maja w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się zgrupowanie reprezentacji Australii. Szkoleniowcem Australijczyków jest Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla, który wraz z tym zespołem kilkanaście dni temu wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski, a teraz będzie przygotowywał australijskich zawodników do sezonu kadrowego.

 

Lebedew w nowej roli

 

W grudniu 2016 roku siatkarska federacja Australii ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca kadry narodowej mężczyzn. Został nim trener Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew, który postanowił łączyć funkcję selekcjonera Australijczyków z prowadzeniem jastrzębian.

 

O nowym wyzwaniu Marka Lebedewa możecie przeczytać TUTAJ.

 

W sztabie szkoleniowym reprezentacji Australii znaleźli się także inni członkowie sztabu szkoleniowego naszego Klubu: Luke Reynolds, który będzie asystentem pierwszego trenera, Bogdan Szczebak – scoutman, Paweł Baryła – fizjoterapeuta oraz Leszek Dejewski jako asystent trenera.

 

Reprezentacja Australii w tym sezonie kadrowym weźmie udział w Lidze Światowej, gdzie w drugiej dywizji rozegra trzy turnieje (w Popradzie, Helsinkach oraz Kunshan), lipcowych kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku oraz Mistrzostwach Azji, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Indonezji. Australijskich siatkarzy czeka więc pracowite lato, a do imprez przygotowywać będą się w Jastrzębiu-Zdroju. Podopieczni trenera Marka Lebedewa na Śląsku zameldują się 6 maja. Bazą noclegową Australijczyków będzie Hotel Dąbrówka w Jastrzębiu-Zdroju, zaś bazą sportową jastrzębska Hala Widowiskowo-Sportowa.

 

Gratką dla fanów będą z pewnością mecze międzypaństwowe, które w czasie zgrupowania odbędą się w Jastrzębiu-Zdroju. 21 maja dojdzie do pojedynku Australijczyków z reprezentacją Iranu, natomiast 29 maja kibice będą mogli obejrzeć starcie podopiecznych Marka Lebedewa z reprezentacją Kanady pod wodzą byłego selekcjonera biało-czerwonych Stephane’a Antigi. Kanada także będzie przebywać na zgrupowaniu w Jastrzębiu-Zdroju.

 

 

Promocja dla miasta i klubu

 

Prezes zarządu klubu, pan Adam Gorol, nie kryje swojej radości spowodowanej faktem, że Australijczycy do sezonu będą przygotowywać się na obiekcie, na którym na co dzień trenuje i rozgrywa mecze jastrzębska drużyna: „W Jastrzębskim Węglu ostatnio dzieje się dużo dobrego. To duże wydarzenie dla Klubu i miasta, i dobra promocja”. Podobnego zdania jest również prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman: „Ten pobyt reprezentacji Australii jest szansą na to, aby pokazać nasze miasto z dobrej strony. Na pewno zaprosimy trenera i jego drużynę do siebie, do Urzędu Miasta”.

 

Jak już zostało wspomniane, Mark Lebedew będzie łączył funkcję trenera jastrzębian i reprezentacji Australii. „Dziękuję za zorganizowanie konferencji prasowej. To zgrupowanie nie byłoby możliwe bez świetnej współpracy z prezesem Adamem Gorolem oraz Pauliną Pawliczek [pełnomocnik zarządu Klubu ds. sportu – przyp. red.], jak również wsparcia ze strony miasta. Mam tu na myśli dostępność i możliwość korzystania z miejskiej hali na dogodnych warunkach, zarówno przez Jastrzębski Węgiel, jak i reprezentację Australii” – wyjaśniał Mark Lebedew.

 

 

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne