ME kadetów: Polacy zwyciężają na zakończenie fazy grupowej

Polski zespół odniósł kolejne zwycięstwo w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy kadetów. Biało-czerwoni pokonali drużynę z Belgii 3:1. Polacy musieli uznać wyższość rywali jedynie w pierwszej partii, w pozostałych trzech odnosząc zdecydowane zwycięstwo.

 

Od początku meczu kontrolę nad grą przejęli siatkarze belgijskiej drużyny (10:5). Polacy odrobili jeden punkt, ale strata wciąż była duża (8:12). Dobra seria zagrań biało-czerwonych zbliżyła ich do rywali na trzy „oczka” (12:15), ale to nie wystarczyło na to, aby doprowadzić przynajmniej do remisu (12:17). Belgowie pewnie dążyli do zwycięstwa w pierwszej partii (20:14) nie dając szans na rozwinięcie skrzydeł Polakom. Wysoka przewaga zespołu z Belgii utrzymała się już do końca tego seta i wygrali ją oni z aż dziewięciopunktową zaliczką (25:16).

 

Drugi set zaczął się od wyrównanej gry (2:2), a chwilę później biało-czerwoni zdobyli trzy „oczka” przewagi (5:2). Po chwilowym prowadzeniu polskiego zespołu, na tablicy wyników pojawił się remis (8:8) i gra wyrównała się (9:9). Polacy poprawili swoją grę i udawało im się wychodzić na dwupunktowe prowadzenie (17:15) i po ich prowadzeniu Belgowie wyrównali wynik w końcówce seta (21:21). Po końcówce punkt za punkt tym razem lepszy okazał się zespół z Polski (25:23).

 

Trzeci set bardzo dobrze zaczął się dla biało-czerwonych (3:0). Wypracowaną od pierwszych akcji przewagę Polacy powiększyli do czterech punktów (8:4), która szybko wzrosła do pięciu „oczek” (10:5). Dosyć bezpieczne prowadzenie polskiego zespołu utrzymywało się przez dalszą część trzeciej partii (15:11). Podopieczni Macieja Zendeła ponownie przejęli kontrolę nad przebiegiem meczu (20:13). Seria skutecznych zagrań belgów pozwoliła im na odrobienia dużej części straty (22:17), ale to Polacy doprowadzili do zwycięstwa w trzecim secie (25:18).

 

Czwarty set, podobnie jak dwa poprzednie rozpoczął się od mocnego uderzenia reprezentantów Polski (5:2). Belgowie „gonili” wynik, ale nie udało im się zbliżyć do polskiej drużyny (10:7). Zaliczka punktowa Polaków wzrosła do sześciu punktów, a gra ich rywali nie przypominała gry z pierwszej partii (16:10). Siatkarze polskiego zespołu pewnie dążyli do zwycięstwa w czwartej partii (23:13) i ostatecznie wygrali ją z bardzo dużą przewagą punktową, tym samym wygrywając całe spotkanie (25:15).

 

 

Polska – Belgia 3:1 (16:25, 25:23, 25:18, 25:15)

 

 

Składy zespołów

Polska: 

Wiktor Rajsner, Patryk Czyrniański, Łukasz Rajchelt, Artur Sługocki, Sebastian Adamczyk, Filip Grygiel, Kamil Szymura (libero) oraz Szymon Jezierski, Remigiusz Kapica, Bartosz Firszt, Bartosz Michalak

Belgia: 

Kobe Brems, Hugo Fischer, Matthieu Vanneste, Berre Peters, Dries Van Lommel, Martin Lallemand, Tim Verstraete (libero) oraz Simon Plaskie, Jome Vandamme, Seppe Van Hoyweghen, Lennert Van Elsen

 

 

 

Źródło: informacja własna