Istotne zmiany w klubie ze stolicy. Znika AZS Politechnika

ONICO Warszawa, to nowa nazwa pod którą w nadchodzących rozgrywkach ligowych będzie funkcjonowała dotychczasowa AZS Politechnika. Główny sponsor, firma ONICO zapowiada, że chce wprowadzić drużynę na plusligowy szczyt i tworzyć nową jakość, stąd tak duża zmiana, nie tylko w nazwie i logo. 

 

Cel jest jasny. „Czwórka” dla Warszawy

 

ONICO Warszawa kompletowanie składu na sezon 2017/2018 rozpoczęła od zmiany na stołku trenerskim. Jakuba Bednaruka zastąpi Stephane Antiga, którego głównym zadaniem będzie doprowadzenie zespołu do czołówki. Cel jest jak najbardziej do zrealizowania, tym bardziej, że w stołecznej drużynie doszło do zmian personalnych. Zarząd ONICO Warszawy poinformował, że klub zasilą Wojciech Włodarczyk oraz Damian Wojtaszek. Niedawno kontrakty z zespołem przedłużyli środkowi, Andrzej Wrona oraz Jakub Kowalczyk. „Tworzymy w Warszawie klub, który już niedługo włączy się do walki o mistrzostwo Polski. Zmiana nazwy z pewnością nam w tym pomoże. Wywodzimy się z akademickiego środowiska i nie wstydzimy się tego. Wręcz przeciwnie. W tym momencie jednak jesteśmy w pełni profesjonalnym zespołem, grającym w profesjonalnej lidze” – powiedział wiceprezes ONICO Warszawy, Marcin Bańcerowski.

 

Zobacz, co pisaliśmy o nowej roli Pawła Zagumnego

 

 

Historia zostaje

 

Władze ONICO Warszawy dokładnie przemyśleli sprawę dotyczącą zmiany nazwy i doszli do wniosku, że nie dokonają tego w pełni, ale skutecznie. „Długo się nad tym zastanawialiśmy. Konsultowaliśmy się także z władzami Politechniki Warszawskiej i członkami Klubu Kibica. Te opinie były dla nas bardzo ważne. Nie odcinamy się jednak od korzeni i tradycji. Dlatego postanowiliśmy nie zmieniać logo klubu. W sezonie 2017/2018 naszym symbolem wciąż będzie wpisana w okrąg litera P” – dodał Bańcerowski. Pozytywne zdanie w temacie zmiany logo stołecznego zespołu mieli również siatkarscy specjaliści, co podkreśla wiceprezes ONICO Warszawy: „O zmianie nazwy pozytywnie wypowiadali się eksperci, którym zleciliśmy przygotowanie dla nas analizy. Ponadto chcemy być korzeniami z miastem stołecznym Warszawa, które jest naszym poważnym partnerem. Dzięki zmianie nazwa miasta pojawiła się wreszcie w nazwie klubu”.

 

 

Stołeczny lider nowoczesnej siatkówki 

 

Aktualne działania włodarzy klubu z Warszawy bez wątpienia pozwalają twierdzić, że stołeczna ONICO ma zamiar wprowadzić dużo zamieszania w lidze. Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek 2016/2017 zapowiadano, że w stolicy ma być siatkówka na najwyższym poziomie, co ma zagwarantować nowy, stabilny sponsor. „Chcemy zmieniać naszą dyscyplinę. Co więcej, my już to robimy! Mecz nie może być jedynie rywalizacją dwóch drużyn. Powinien stać się widowiskiem, w którym uczestniczyć chcą tysiące osób. Podejmujemy więc odważne działania w celu zmiany postrzegania siatkówki. A zaczęliśmy od naszego klubu. Nowa nazwa jest tego najlepszym przykładem” – zakończył Marcin Bańcerowski.

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne