Kolejny gracz zostaje w Jastrzębiu. DeRocco z nowym kontraktem

Jastrzębski Węgiel w nadchodzącym sezonie będzie stawiał na stabilność, którą ma zapewnić utrzymanie składu z poprzednich rozgrywek. Po tym, jak nowe kontrakty podpisali kluczowi gracze minionych rozgrywek, w tym Lukas Kampa, Salvador Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj, przyszedł czas na Jasona DeRocco.

 

Polska da się lubić

 

Jason DeRocco do tej pory nie przywiązywał się do barw klubowych i często zmieniał zespoły. Po występach w drużynach Ameryki Północnej, kanadyjski przyjmujący przeniósł się do ligi greckiej, gdzie związał się z AO Kifisias. Sezon 2012/2013 DeRocco spędził we Francji, w szeregach Saint-Nazaire VBA, a następnie zaliczył krótką przygodę z Andreoli Latiną i UGS Nantes-Rezé. Rozgrywki 2014/2015 kanadyjski przyjmujący spędził w Turcji, broniąc barw AfyonKarahisar Belediyespor. Po zakończeniu umowy z tym klubem, Jason DeRocco przeniósł się do Polski, skuszony ofertą Jastrzębskiego Węgla, w tamtym czasie próbującego odbudować swoją potęgę pod wodzą nowego zarządu. Kanadyjczyk w sezonie 2015/2016 uplasował się na 14 miejscu w rankingu najlepszych przyjmujących ligi, zagrał w 28 meczach spędzając na boisku 91 setów. DeRocco w Jastrzębskim Węglu występował również w rozgrywkach 2016/2017, często ratując zespół w trudnej sytuacji, szczególnie po kontuzji Scotta Touzinskiy’ego, kiedy stał się podstawowym przyjmującym. Kanadyjczykowi spodobało się w śląskim klubie na tyle, że zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu. „Jestem szczęśliwy, że Jason będzie z nami także i w przyszłym sezonie. Zawodnik ten rozwinął się pod względem siatkarskim w naszym Klubie. W drugiej części minionego sezonu był graczem podstawowego składu i udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie. Dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na kolejny rok” – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla. Swojej radości z zatrzymania kanadyjskiego przyjmującego nie kryje również prezes klubu, Adam Gorol: Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, nasz zespół będzie wzmacniany i nie będzie w nim rewolucyjnych zmian. Zatrzymujemy większość zawodników z drużyny, która wywalczyła brązowy medal i nowy kontrakt dla Jasona De Rocco jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką Jason wykonał dla zespołu”.

 

 

Zbudować potęgę

 

Włodarze Jastrzębskiego Węgla chcą zbudować projekt na kilka lat, dlatego starają się zachować kluczowych zawodników sezonu 2016/2017, zdobywców brązowego medalu. Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek ligowych, jako pierwszy kontrakt przedłużył rozgrywający Lukas Kampa, który postanowił zostać w Jastrzębiu na kolejne dwa lata. Sytuacja tak samo wyglądała w przypadku Salvadora Hidalgo Olivy, który podpisał nową umowę w tym samym czasie co Niemiec. Na kontrakt jeden plus jeden zdecydował się pierwszy atakujący jastrzębskiej drużyny, Maciej Muzaj, o czym przeczytacie TUTAJ. Nowy kontrakt podpisał również środkowy Grzegorz Kosok, który na stałe zadomowił się w wyjściowej szóstce Jastrzębskiego Węgla.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o przedłużeniu kontraktu przez Grzegorza Kosoka

 

 

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl/informacja własna