Częstochowianie wygrywają drugi mecz barażowy

Drugi mecz fazy play-out przebiegał zupełnie inaczej niż pierwsze spotkanie. Od samego początku kontrolę nad grą przejęli częstochowianie, którzy dominowali na boisku w dwóch pierwszych setach. W trzeciej partii zawiercianie podjęli walkę i ją wygrali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem AZS-u Częstochowa 3:1.

 

Po wyrównanym początku premierowej partii na dwupunktowe prowadzenie wyszli częstochowianie (3:1). Po asie serwisowym Rafała Szymury gospodarze zyskali trzy „oczka” przewagi (5:2), którą bardzo szybko udało im się powiększyć (8:4). Z zespole Michała Bąkiewicza dobrze funkcjonowała zagrywka, co dawało im znaczną przewagę nad pierwszoligowym zespołem (11:5). Zawiercianie pomimo zdobywania kolejnych punktów cały czas tracili dużo do zawodników z Częstochowy (16:10). Częstochowianie w pierwszym secie dominowali nad rywalami w każdym elemencie (20:13), a siatkarze z Zawiercia popełniali sporo błędów własnych, oddając punkty za darmo (14:21). Dobra seria zagrań gości pozwoliła im jednak zmniejszyć stratę do trzech „oczek” (18:21). Ostatecznie ze zwycięstwa w pierwszej partii mogli cieszyć się gospodarze (25:20).

 

Drugiego seta ponownie lepiej zaczęli siatkarze z Częstochowy głównie za sprawą odrzucających zagrywek i lepszej skuteczności w ataku w porównaniu z pierwszym meczem (4:0). Pierwsze „oczko” dla zawiercian w drugim secie zdobył Michał Żuk (1:4). Akcja ta zapoczątkowała kolejną serię punktową gości, którzy zmniejszyli stratę (3:4). Po fragmencie dobrej gry zawodników Aluronu Virtu Warty Zawiercie częstochowianie ponownie przejęli kontrolę i powiększali swoje prowadzenie (10:5). Po asie serwisowym Tomasza Kowalskiego gospodarze mieli aż siedem punktów zaliczki (13:6). Wysoka przewaga Akademików z Częstochowy dała im dużo luzu w grze, dzięki czemu niemal każda akcja w ich wykonaniu była skuteczna (17:8). Gospodarze nie oddali już swojego wysokiego prowadzenia i pewnie wygrali drugiego seta 25:15.

 

Początek trzeciego seta podobnie jak poprzedniego należał do częstochowian (2:0). Po kolejnym udanym bloku Bartłomieja Janusa gospodarze prowadzili już trzema punktami (5:2), ale dobre zagrywki Kacpra Popika pozwoliły na wyrównanie wyniku (5:5). Po chwilowej poprawie gry zawiercian siatkarze AZS-u Częstochowa bardzo szybko odzyskali prowadzenie (9:5). Kolejna seria po stronie ekipy z Zawiercia ponownie pozwoliła im na zbliżenie się do przeciwników (10:11), ale gospodarze skutecznie blokowali ataki gości (14:11). Kolejne zagrywki Popika skutecznie utrudnił przyjęcie po drugiej stronie siatki i na tablicy pojawił się remis (17:17) i za chwilę podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wyszli na prowadzenie (18:17). W końcówce trzeciej partii goście przejęli kontrolę na boisku i prowadzili 22:19, by wygrać ją 25:20.

 

W czwartym secie goście utrzymali grę z poprzedniego seta (3:1), ale częstochowianie doprowadzili do remisu (3:3). Gra wyrównała się i siatkarze obu drużyn wymieniali akcje punkt za punkt (6:6). Po równym fragmencie goście zdobyli trzy „oczka” zaliczki (10:7). Po serii błędów zawiercian i skutecznym bloku rywali na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (12:12) i gra znów wyrównała się (14:14). Zbliżając się do końca tego najbardziej wyrównanego seta częstochowianie zaczęli wysuwać się na prowadzenie po błędzie w ataku przeciwników (18:16). Wynik wyrównał blok Łukasza Kaczorowskiego (18:18). Ostatnie akcje spotkania należały do częstochowian, którzy poprawili swoją grę na tyle, aby odnieść zwycięstwo w tym secie (25:22), tym samy w całym spotkaniu.

 

 

AZS Częstochowa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:20, 25:15, 20:25, 25:22)

 

 

Składy zespołów

 

AZS Częstochowa: Tomasz Kowalski, Mykoła Moroz, Bartłomiej Janus, Rafał Szymura, Bartosz Buniak, Oleksandr Grebeniuk, Adam Kowalski (libero) oraz Stanisław Wawrzyńczyk, Adrian Szlubowski, Łukasz Polański, Konrad Buczek

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Łukasz Swodczyk, Michał Żuk, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda, Kacper Popik, Kamil Długosz, Dawid Ogórek (libero) oraz Jakub Lewandowski, Kamil Gutkowski, Adam Sobolewski, Jarosław Maciończyk, Grzegorz Wójtowicz, Paweł Filipowicz (libero)

 

 

 

Źródło: Informacja własna