Bez zmian na środku siatki. Zniszczoł zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn

Miłosz Znioszczoł to drugi środkowy po Danielu Plińskim, który zdecydował się zostać na dłużej w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. To już czwarte przedłużenie kontraktu w olsztyńskim zespole, wcześniej zrobili to Michał Żurek i Jakub Zabłocki. To nie koniec roszad w ekipie z Warmii i Mazur, od sezonu 2017/2018 drużynę prowadził będzie Roberto Santilli.

 

W Olsztynie na dłużej

 

Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn, Miłosz Zniszczoł, w minionym sezonie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował z doświadczonym Danielem Plińskm i młodym Jakubem Kochanowskim. Siatkarz zapisał na swoje konto w tym sezonie 135 punktów (70 atakiem, 43 blokiem i 22 z zagrywki), a rozegrał 94 sety. Zniszczoł reprezentuje olsztyński zespół od sezonu 2014/2015 i jego przygoda z tym klubem się nie kończy. Siatkarz po udanym sezonie zdecydował się przedłużyć swój kontrakt o kolejne dwa lata. „Bardzo się cieszę, ze zostaję w Olsztynie na kolejny sezon. Zarząd klubu obdarzył mnie zaufaniem i postanowił przedłużyć ze mną umowę. Moja rodzina, która w tym roku się powiększyła, bardzo dobrze się czuje w tym mieście. Mamy bardzo fajne warunki do życia i grania. W poprzednim sezonie osiągnęliśmy dobry wynik, a przyszły sezon zapowiada się również niezwykle ciekawie” – mówił Miłosz Zniszczoł po podpisaniu nowej umowy. Radości nie ukrywał także prezes klubu, Tomasz Jankowski: „Naszym zamiarem było utrzymanie całej trójki środkowych i to zrealizowaliśmy. W ubiegłym sezonie świetnie się uzupełniali na boiskach PlusLigi, zdobywając w sumie 7 statuetek MVP. Cieszę się, że Miłosz zostaje na dwa lata w Olsztynie”.

 

 

Zmiana szkoleniowca

 

Bardzo dobry sezon w wykonaniu podopiecznych Andrei Gardiniego sprawił, że już kilku zawodników zdecydowało się przedłużyć swoje kontrakty. Zrobiła to dwójka libero: Michał Żurek i Jakub Zabłocki, a pisaliśmy o tym TUTAJ. Także doświadczony Daniel Pliński postanowił na dłużej związać się z olsztyńskim klubem. Do zmian doszło natomiast na stanowisku szkoleniowca, dotychczasowy trener Andrea Gardini przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W jego miejsce włodarze klubu zakontraktowali innego Włocha, Roberto Santillego, dobrze znanego polskiej publiczności. Trener w przeszłości prowadził Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin.

 

Zobacz, co pisaliśmy o przyjściu Santillego do Olsztyna

 

Źródło: http://www.indykpolazs.pl /opracowanie własne