Emanuel Kohut Radom zamienił na Katowice

Drugim nowym zawodnikiem katowickiego zespołu został Emanuel Kohut, który związał się z klubem dwuletnim kontraktem. W minionych rozgrywkach Słowak reprezentował barwy Cerradu Czarnych Radom, gdzie był znaczącą postacią i miał duży wkład w zajęcie przez tę drużynę siódmego miejsca na zakończenie PlusLigi.

 

Z Radomia do Katowic

 

34-letni Emanuel Kohut swoją bogatą karierę rozpoczynał w VKP Bratysława i niemieckim Generali Haching. Najwięcej lat spędził jednak we Włoszech, gdzie występował w tak silnych klubach jak Sisley Treviso, Andreoli Latina, Copra Elior Piacenza czy Bre Banca Lanutti Cuneo. Z tym ostatnim zespołem sięgnął po srebrny medal Ligi Mistrzów. Ostatni sezon Słowak spędził w zespole Cerradu Czarnych Radom, gdzie był wyróżniającą się postacią. Kohut był jednym z najlepszych środkowych PlusLigi. Rozegrał trzydzieści dwa mecze w których zdobył dwieście dziewięćdziesiąt siedem punktów (dwieście dwadzieścia trzy atakiem, pięćdziesiąt siedem blokiem i siedemnaście zagrywką).

 

Słowak jest trzecim środkowym, który będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy GKS-u Katowice. Wcześniej umowy z klubem przedłużyli Bartłomiej Krulicki i Tomasz Kalembka. „Środek siatki był jedną z tych pozycji, która była naszym priorytetem jeśli chodzi o wzmocnienia. Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt na dwa lata z tak doświadczonym zawodnikiem, który ma bogatą przeszłość. Jesteśmy przekonani, że Emanuel podniesie poziom naszej gry i całego zespołu, który będzie jeszcze lepiej funkcjonował” – powiedział Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

 

Emanuel Kohut to doświadczony zawodnik, który nie boi się rywalizacji. „Wierzę w to, że mogę pomóc GKS-owi Katowice i takie samo zdanie ma trener. Nie boję się jednak rywalizacji, bo ona jest zawsze” – mówi środkowy i dodaje: „Prawdą jest, że rozmawiałem z Piotrem już miesiąc temu, ale miałem jeszcze inne opcje gry. GKS Katowice przedstawił mi jednak wizję budowania drużyny na następny sezon, która mi się spodobała, dlatego podpisałem kontrakt”.

 

 

Siatkarski GKS się zbroi

 

Włodarze klubu z Katowic do tej pory przedłużyli umowy z trzema członkami sztabu szkoleniowego, trenerem Piotrem Gruszką, Andrzejem Zahorskim, który odpowiada za przygotowanie fizyczne zawodników oraz statystykiem Jarosławem Żmijewskim. W przyszłym sezonie w katowickim zespole na pewno zagrają: Karol Butryn, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański, Adrian Stańczak oraz Tomasz Kalembka. Pierwszym nowym zawodnikiem, który zasilił GKS Katowice jest Marcin Komenda, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Do tej pory klub poinformował również o tym, że z zespołem żegnają się Marco Falaschi oraz Gert van Walle.

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne