Amerykański przyjmujący odchodzi z Asseco Resovii Rzeszów

Thomas Jaeschke dołączył do Asseco Resovii Rzeszów przed sezonem 2015/2016, podpisując z nim trzyletni kontrakt. Po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 zawodnik zdecydował się na skorzystanie z opcji wykupienia zawartej w swoim kontrakcie, o czym na antenie Radia Centrum poinformował prezes Bartosz Górski.

 

Pierwsze profesjonalne kroki

 

Thomas Jaeschke pierwsze kroki w siatkówce stawiał w lidze uniwersyteckiej, gdzie występował w Loyola University Chicago. Amerykanin łączył karierę sportową ze studiowaniem. W 2015 Jaeschke podpisał trzyletni kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów, ale zdecydował, że nie będzie przerywał nauki. Amerykański gracz w sezonie 2015/2016 znalazł się na siedemnastym miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących. Zagrał w 21 meczach, rozgrywając w nich 64 sety i przyjmując zagrywkę 348 razy. Amerykanin zdobył 151 punktów dla swojej drużyny, a na koniec sezonu mógł cieszyć się ze srebrnego medalu mistrzostw Polski. Thomas Jaeschke po sezonie ligowym pomagał swojej drużynie narodowej podczas Ligi Światowej oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Po rozgrywkach reprezentacyjnych Amerykanin nie wrócił jednak od razu do Rzeszowa, ale skupił się na kontynuowaniu nauki. Podczas studiów Thomas Jaeschke przygotowywał się do powrotu do Asseco Resovii Rzeszów trenując ze swoją byłą drużyną, Loyola University Chicago. Amerykański przyjmujący dołączył do rzeszowskiego klubu pod koniec grudnia 2016 roku, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Po aklimatyzacji siatkarz zaczął pojawiać się na boisku na krótkich zmianach, częściej jednak występując jako atakujący, niż przyjmujący, głównie z powodu problemów zdrowotnych Gavina Schmitta i Jochena Schöpsa. Rzeszowianie odpadli z Ligi Mistrzów już w pierwszej rundzie fazy play-off, a fazę zasadniczą PlusLigi zakończyli na drugim miejscu w tabeli. Zarówno półfinały, jak i mecze o medale PlusLigi nie potoczyły się po myśli zawodników Asseco Resovii. Najpierw rzeszowianie zostali wyeliminowali przez PGE Skrę Bełchatów z walki o złoto, a w spotkaniach o brąz musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla i zakończyli rozgrywki ligowe na czwartym miejscu.

 

 

Czterech zawodników opuszcza Rzeszów

 

Mimo obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu, Thomas Jaeschke zdecydował się na rozstanie z Asseco Resovią Rzeszów. Siatkarz skorzystał z opcji wykupienia w swoim kontrakcie. Jest to czwarty zawodnik, który opuszcza klub z Podkarpacia. Jako pierwszy na zmianę barw klubowych zdecydował się Gavin Schmitt, który w przyszłym sezonie zagra w lidze japońskiej, o czym pisaliśmy TUTAJ. Również Damian Wojtaszek w nowych rozgrywkach ligowych nie będzie występował w rzeszowskiej drużynie. Wojtaszek podczas drugiego meczu półfinałowego przeciwko PGE Skrze Bełchatów podczas bronienia piłki nabawił się kontuzji kolana. Chociaż uraz nie okazał się bardzo groźny, ale po badaniach lekarskich zdecydowano, że siatkarzowi potrzebna będzie przerwa na jego wyleczenie. Ostatnim zawodnikiem, który niedawno poinformował o tym, ze odchodzi z Asseco Resovii Rzeszów jest Piotr Nowakowski, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Reprezentacyjny środkowy w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w LOTOS-ie Treflu Gdańsk.

 

 

 

Źródło: Informacja własna