Marcin Komenda przenosi się do GKS-u Katowice

Po kilku przedłużonych kontraktach w GKS-ie Katowice, przyszedł czas na podpisanie umowy z nowym zawodnikiem. Szeregi katowiczan zasili rozgrywający Marcin Komenda, który ostatnie dwa sezony spędził w Effectorze Kielce, gdzie miał wiele okazji do gry. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata.

 

Młody i zdolny

 

Marcin Komenda to zawodnik, który wywodzi się z młodego pokolenia. Dwudziestoletni rozgrywający od dwóch sezonów występował w drużynie Effectora Kielce, gdzie był znaczącą postacią. Młody siatkarz w minionym sezonie aż pięciokrotnie odbierał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. Kielczanie zakończyli rozgrywki na trzynastym miejscu. W każdym spotkaniu Komenda był wyróżniającą się postacią, a dobra gra zaowocowała powołaniem do szerokiej kadry narodowej na Ligę Światową, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

Od nowego sezonu Marcin Komenda będzie odpowiedzialny za prowadzenie gry zespołu z Katowic. Beniaminek w tegorocznych rozgrywkach pokazał się z bardzo dobrej strony i zajął wysokie dziesiąte miejsce. W nowym sezonie apetyty na sukces będą jeszcze większe. Młody rozgrywający ma pomóc w osiągnięciu celu jak i rozwoju zespołu GKS-u w następnych latach. „Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny. Budujemy zespół w perspektywie pewnego czasu i w związku z tym potrzebujemy zawodników doświadczonych, ale także młodych i perspektywicznych. Na bazie tego powinniśmy stworzyć mocną i stabilną drużynę” – skomentował przybycie nowego zawodnika Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.

 

 

Doświadczony i ambitny 

 

Marcin Komenda swoją przygodę siatkarską rozpoczynał w Krakowie, gdzie występował w drużynie UKS Dobry Wynik Kraków. Po dobrych występach w tamtejszym klubie, przeniósł się do AKS- Rzeszów. Z zespołem z Podkarpacia występował w rozgrywkach Młodej Ligi i zdobywał doświadczenie. Podczas pobytu w Rzeszowie był równolegle zawodnikiem SMS PZPS Spała i reprezentował młodzieżową reprezentację Polski na wielu międzynarodowych imprezach. Ostatnie dwa sezony to występy dla drużyny Effectora Kielce, w której większość czasu był pierwszym rozgrywającym, co pozwoliło mu na doskonalenie swoich umiejętności, które zaprocentowały transferem do drużyny ze Śląska.

 

Po zakończonym obecnie sezonie, nowy zawodnik GKS Katowice będzie przygotowywał się z reprezentacją Polski seniorów na zbliżającą się Ligę Światową.

 

 

 

Źródło: siatkowkagkskatowice.eu/opracowanie własne