LOTOS Trefl przedłuża kontrakty. Damian Schulz zostaje w Gdańsku

Włodarze LOTOSU Trefla Gdańsk jeszcze przed zakończeniem rozgrywek 2016/2017 rozpoczęli budowanie składu na kolejny rok. Klub z Pomorza poinformował, że umowę na następny sezon z zespołem związał się pierwszy atakujący, Damian Schulz. Kontrakt został podpisany na rok z opcją przedłużenia.

 

Najlepszy zostaje

 

Damian Schulz w sezonie 2016/2017 był najlepszym zawodnikiem w LOTOSIE Treflu Gdańsk, brylując również w rankingach PlusLigi. Siatkarz jest liderem w klasyfikacji najlepszych atakujących ligi oraz wiceliderem wśród najlepiej punktujących graczy. Schulz z gdańskim klubem jest związany od 2012 roku, choć dwa pierwsze sezony kontraktu spędził na wypożyczeniach do pierwszoligowych zespołów z Poznania i Siedlec. W 2014 roku Damian Schulz zadebiutował w PlusLidze w barwach LOTOSU Trefla. Przez pierwsze dwa sezony był stopniowo przygotowywany do roli podstawowego gracza, stając się coraz ważniejszą częścią zespołu. W rozgrywkach 2016/2017 Schulz został pierwszym atakującym LOTOSU Trefla i w pełni sprostał temu niełatwemu wyzwaniu. Wystąpił w 32 meczach, każdy z nich rozpoczynając w wyjściowej szóstce. Na przestrzeni ligi zdobył 573 punkty, najwięcej spośród wszystkich ligowców na swojej pozycji, w liczbie zdobytych oczek ustępując tylko Salvadorowi Hidalgo Olivie. Aż 15 razy kończył mecz z dorobkiem przynajmniej 21 punktów, otrzymał też pięć statuetek dla najlepszego gracza spotkania.

 

Damian Schulz nie kryje swojego zadowolenia z tego, że pozostanie w LOTOSIE Treflu na kolejny sezon. Atakujący cieszy się również z tego, że będzie miał możliwość dalszej współpracy z włoskim szkoleniowcem, który pozwolił mu się rozwinąć. „Przez dwa pierwsze lata pod okiem trenera Andrei Anastasiego podnosiłem swoje umiejętności, a stały progres, który czyniłem, pozwolił mi w ostatnich rozgrywkach spełnić pokładane we mnie nadzieje. Cieszę się, że w tym sezonie udźwignąłem odpowiedzialność, która na mnie spoczywała i jestem szczęśliwy, że w kolejnych rozgrywkach wciąż będę mógł punktować dla LOTOSU Trefla. W Gdańsku czuję się jak w domu i wierzę, że w kolejnych sezonach będę mógł sprawić jeszcze wiele radości naszym kibicom, a przy tym wciąż będę rozwijał się jako siatkarz” – deklaruje Schulz.

 

Zobacz, co pisaliśmy o przedłużeniu kontraktu przez Anastasiego

 

Kontrakt z 27-letnim atakującym został podpisany na najbliższy sezon, z opcją przedłużenia o kolejny rok. To właśnie w barwach LOTOSU Trefla, już na początku nowych rozgrywek, Schulz zdoła najprawdopodobniej przekroczyć granicę 1000 punktów w PlusLidze. Do tej pory zgromadził ich 913. Radości z zatrzymania atakującego w Gdańsku nie kryje także Andrea Anastasi: Jestem bardzo zadowolony, że Damian z nami zostaje, ponieważ po tych ostatnich sezonach, a w szczególności minionych rozgrywkach, stał się jednym z najważniejszych siatkarzy LOTOSU Trefla. Cieszę się, że możemy kontynuować pracę z tym zawodnikiem. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie on dalej doskonalił swoje umiejętności, co pozytywnie wpłynie także na poziom i osiągnięcia drużyny”.

 

 

Nie obędzie się bez zmian

 

W LOTOSIE Treflu będzie budowany nowy zespół, który ma walczyć o poprawę wyniku w PlusLidze. Na zakończenie kariery zdecydował się Piotr Gacek, który ostatnie sezony rozgrywał właśnie w barwach gdańskiego klubu, o czym więcej możecie przeczytać TUTAJ.  W LOTOSIE Treflu Gdańsk nie pozostanie również Dmytro Pashytskyy, który chce zmienić pozycję, a w zespole Andrei Anastasiego widziany był nadal jako środkowy.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o odejściu ukraińskiego środkowego

 

 

 

Źródło: sport.trefl.com/opracowanie własne