Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna budowę składu. Zostają Żurek i Zabłocki

Klub z Olsztyna niedawno zakończył plusligowe rozgrywki na piątym miejscu i włodarze rozpoczynają budowanie składu na nadchodzący sezon. Na razie wiadomo, że obaj libero, Michał Żurek i Jakub Zabłocki zostają w Indykpolu AZS-ie Olsztyn na następny rok, a zespół poprowadzi Roberto Santilli.

 

O nowym trenerze w olsztyńskim klubie pisaliśmy TUTAJ.

 

Wierność Olsztynowi

 

Dla Michała Żurka będzie to czwarty sezon w drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn. Libero wywalczył z tą drużyną piąte miejsce w rozgrywkach PlusLigi 2013/2014. Potem przyszedł czas na zmianę barw klubowych, po grze w Asseco Resovii Rzeszów (2014/2015) oraz Łucznicze Bydgoszcz (2015/2016), doświadczony zawodnik powrócił do stolicy Warmii i Mazur, ponownie osiągając z zespołem piątą pozycję na zakończenie sezonu. „Z Michałem Żurkiem podpisaliśmy rok temu dwuletnią umowę z zapisem, że w połowie kwietnia tego roku każda ze stron ma prawo ją rozwiązać. Nasza rozmowa z Michałem po ostatnim meczu z Cuprum Lubin była bardzo krótka, ale treściwa. Obie strony są zadowolone ze współpracy, więc nasz libero pozostaje na kolejny sezon w Olsztynie” – skomentował przedłużenie umowy prezes Tomasz Janikowski.

 

Sam zawodnik również nie ukrywa zadowolenia z szybkiego porozumienia z olsztyńskim klubem. „Był to bardzo udany sezon w naszym wykonaniu. Graliśmy równo od pierwszego do ostatniego meczu, a przegrywaliśmy tylko z tymi zespołami, które były od nas lepsze. Jeśli chodzi o rozmowy na temat przyszłego sezonu, to obie strony były zadowolone ze współpracy i każdej ze strony zależało na szybkim porozumieniu. Cieszy mnie wizja zespołu, który powstanie w Olsztynie w przyszłym sezonie – począwszy od szybkiego zatrudnienia na przyszły sezon bardzo dobrego trenera. Wszystko wskazuje na to, że większość składu z poprzedniego roku zostanie na kolejny sezon. Będzie pewnego rodzaju stabilizacja, z której się bardzo cieszę” – skomentował Michał Żurek.

 

 

Nabrać doświadczenia

 

Dla Jakuba Zabłockiego będzie to trzeci sezon w barwach olsztyńskich Akademików. W swojej karierze występował w dwóch olsztyńskich klubach – Chemiku oraz UKS Tempo, a później trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale (w tym okresie został wicemistrzem Polski Kadetów oraz zdobył młodzieżowe Mistrzostwo Polski z SMS PZPS Spałą). Od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Indykpolu AZS-u Olsztyn. „Według mnie Jakub posiada umiejętności sportowe, aby grać w PlusLidze jako pierwszy libero. Przy dobrze grającym Michale Żurku, ciężko mu jednak przebić się do podstawowego składu. Myślę że każdy rok pracy w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn korzystnie wpływa na jego rozwój sportowy. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie częściej pojawiał się na parkietach Plus Ligi” – skomentował przedłużenie umowy prezes klubu. Sam zawodnik również z optymizmem patrzy na swoją przyszłość: „Jestem zadowolony z wyniku w poprzednim sezonie. Cieszę się, że klub chciał przedłużyć ze mną umowę na kolejny sezon. Chciałbym kontynuować swoją grę w olsztyńskim klubie, a przy okazji mogę również ukończyć studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie”.

 

 

 

Źródło: http://www.indykpolazs.pl/opracowanie własne