Liga turecka: Drużyna Bartmana nie zagra o 5. miejsce

Drużyna Zbigniewa Bartmana nie zdołała zakończyć rywalizacji z Inegolem Belediyesi na swoją korzyść. Galatasaray HDI Sigorta Stambul nie było w stanie wygrać żadnego spotkania w walce o piąte miejsce ligi tureckiej. Trzeba również poczekać na rozstrzygnięcia w bitwie o wejście do finału. 

 

Drużyna Zbigniewa Bartmana w czterech setach przegrała z Inegol Belediyesi i straciła szansę na zajęcie piątego miejsca w lidze tureckiej. Zarówno w przyjęciu, jak i w ataku mocniejsi byli goście, którzy kontrolowali przebieg spotkania. Domena Galatasaray HDI Sigorta Stambul był natomiast blok, którym miejscowa ekipa zdobyła 11 punktów przy 5 „oczkach” rywali. Zbigniew Bartman był liderem swojej drużyny z dorobkiem 19 punktów przy 57% skuteczności.

 

Galatasaray HDI Sigorta Stambul – Inegol Belediyesi 1:3 (20:25, 18:25, 25:14, 17:25)

 

 

Istanbul BBSK potrzebował trzech partii by pokonać Maliye Piyango w walce o piąte miejsce. W pierwszych dwóch setach drużyna ze Stambułu nie miała większych problemów z pokonaniem rywali. W trzeciej odsłonie między zespołami nawiązała się wyrównana walka, ale ostatecznie mocniejsi byli gospodarze. Największą różnicę między klubami było widać w przyjęciu, gdzie Istanbul BBSK miał 67% skuteczności przy zaledwie 28% przeciwników.

 

Istanbul BBSK – Maliye Piyango 3:0 (25:18, 25:21, 25:23)

 

 

Po niezwykle wyrównanej walce o wejście do finału Arkas Izmir uległ zawodnikom Fenerbahce Stambul, którzy przedłużyli losy rywalizacji. O ile w pierwszym secie goście byli wyraźnie lepsi, to w drugim po grze na przewagi wygrali podopieczni Glenna Hoaga. W kolejnej partii ekipa przyjezdna jako pierwsza zapewniła sobie zaliczkę, lecz Arkas Izmir doprowadził do tie-breaka. Ostatecznie to Fenerbahce Stambul zapisało na swoje konto zwycięstwo.

 

Arkas Spor Izmir – Fenerbahce Stambul 2:3 (19:25, 27:25, 22:25, 25:23, 14:16)

 

Siatkarze Halkbanku Ankara nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Ziraatu Bankasi w trzech setach. Jedynie w premierowej odsłonie toczyła się wyrównana walka, ponieważ dwa kolejne zdecydowanie należały do gości. Halkbank Ankara we wszystkich elementach zaprezentował się lepiej od przeciwników, co pozwoliło mu zakończyć mecz na swoją korzyść.

 

Ziraat Bankasi – Halkbank Ankara 0:3 (22:25, 14:25, 18:25)

 

 

 

Źródło: http://www.tvf.org.tr/opracowanie własne