Heynen podał szeroki skład reprezentacji Belgii

Reprezentacja Belgii od tego sezonu reprezentacyjnego będzie prowadzona przez nowego szkoleniowca. Na czele kadry stanie charyzmatyczny Vital Heynen, który chce poprowadzić drużynę do medali Ligi Światowej oraz mistrzostw Europy, a następnym krokiem są Igrzyska Olimpijskie. Trener podał szeroki skład na sezon 2017.

 

Nowy trener, nowe cele

 

Od tegorocznych rozgrywek reprezentacyjnych za sterami reprezentacji Belgii będzie stał Vital Heynen, który przejmuje drużynę po Dominique Bayensie. Charyzmatyczny szkoleniowiec nie ukrywa, że ma ambitne plany wobec swoich nowych podopiecznych, a zawodnicy podzielają entuzjazm trenera. Najbliższym celem reprezentacji Belgii są kwalifikacje do mistrzostw świata, które rozpoczną się 24 maja. W tym turnieju podopieczni Vitala Heynena zmierzą się na Słowenii z gospodarzami, Portugalią, Gruzją, Izraelem i Łotwą. Następnie na Belgów czeka walka w pierwszej dywizji Ligi Światowej, a później mistrzostwa Europy. W dłuższej perspektywie reprezentacja Belgii chce walczyć o medale tych turniejów oraz zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Jak na razie jednak Vital Heynen skupia się na najbliższej przyszłości i podał nazwiska zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze.

 

W szerokim składzie znalazł się przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sam Deroo, który rozgrywa bardzo dobry sezon i jest silnym punktem swojej drużyny. Powołanie do kadry otrzymał również Gert Van Walle, który przed rozgrywkami 2016/2017 dołączył do GKS-u Katowice, ale nie miał wielu szans pokazania swoich umiejętności na boisku.

 

Na razie jest to szeroka kadra, a trener Vital Heynen będzie stopniowo ograniczał liczbę zawodników, którzy będą walczyli o miejsce w składzie na poszczególne turnieje.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Belgii na sezon 2017:

Atakujący: Jolan Cox, Thomas Konings, Gert Van Walle, Bram Van Den Dries,

Rozgrywający: Sander Depovere, Stijn D’Hulst, Yves Kruyner, Florian Malisse, Matthias Valkiers

Przyjmujący:  Seppe Baetens, Gertjan Claes, Sam Deroo, Lou Kindt, Kevin Klinkenberg, Francois Lecat, Tomas Rousseaux, Matthijs Verhanneman

Środkowi: Martijn Colson, Pieter Coolman, Laszlo De Paepe, Dries Heyrman, Niels Huysegoms, Arno Van De Velde, Simon Vandevoorde, Pieter Verhees

Libero: Stijn Dejonckheere, Dennis Deroey, Jelle Ribbens, Lowie Steuer

 

 

 

Źródło: topvolleybelgium.be/opracowanie własne