Jastrzębianie przygotowują się do meczów o trzecie miejsce. Lebedew: „Chcemy zdobyć brązowy medal”

Podopieczni trenera Marka Lebedewa w meczach o trzecie miejsce zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Jastrzębianie intensywnie przygotowują się do tych spotkań i podkreślają, że krążek tegorocznego sezonu jest w ich zasięgu. „Mamy szansę na medal i naprawdę chcemy go zdobyć” – mówi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

Bojowe nastroje przed meczami o brąz

 

Jastrzębianie w półfinale PlusLigi okazali się słabsi od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski dwukrotnie pokonali podopiecznych trenera Marka Lebedewa i zameldowali się w finale. „Trafiliśmy na wspaniały zespół, który był przygotowany na każdą akcję i skupiony na tym, by osiągnąć swój cel i awansować do finału. A my niestety nie byliśmy w stanie dostosować się do tego poziomu. Zebraliśmy cenną lekcję” – uważa szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

Zobaczcie jak przebiegał drugi mecz półfinałowy jastrzębian z mistrzami Polski

 

Mimo iż w meczach półfinałowych siatkarze z Jastrzębia nie zaprezentowali pełni swoich umiejętności, to nadal mają w sobie wolę walki i energię, by przeciwstawić się wicemistrzom Polski w meczach o brązowy medal, co podkreśla Mark Lebedew: „Jestem absolutnie przekonany o tym, że mamy siły na to, by powalczyć z Resovią. Sezon jest długi, może zawodnicy odczuwają już zmęczenie mentalne, ale nie możemy na to patrzeć. Wrócimy do gry! Zebraliśmy nauczkę z ostatnich dwóch spotkań. Mamy szansę na medal i naprawdę chcemy go zdobyć”. Podobne przekonanie panuje wśród zawodników, którzy nadal są głodni zwycięstw i zamierzają walczyć o medal PlusLigi. „Już możemy powiedzieć, że jest to dla nas wspaniały sezon. Ale wciąż jesteśmy głodni tego, by coś zawiesić na naszych szyjach. Chcemy brązowego medalu i musimy się dobrze przygotować do dwóch ostatnich spotkań w sezonie”zapowiada Jason De Rocco, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

 

Pierwszy mecz o trzecie miejsce odbędzie się w najbliższy wtorek (tj. 18 kwietnia) o godz. 18:00 w Jastrzębiu. Drugie spotkanie zostało zaplanowane na 23 kwietnia na godz. 17:30 w Rzeszowie.

 

 

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne