Kolejny zawodnik zostaje. Sobański na następne dwa lata w Katowicach

Rafał Sobański jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z GKS-em Katowice. 26-letni przyjmujący w obecnych rozgrywkach prezentował się bardzo dobrze, często będąc najlepszym graczem w swoim zespole. Siatkarz i klub byli na tyle zadowoleni ze współpracy, że umowa została podpisana na kolejne dwa lata.

 

Na dłużej w Katowicach

 

Rafał Sobański ma już za sobą trzy lata występów w Katowicach. W tym czasie wraz z drużyną walczył w drugiej lidze, a przed rokiem był ważnym ogniwem zespołu, który wygrał rozgrywki I ligi. Udany sezon w pierwszej lidze pozwolił GKS-owi Katowice awansować do PlusLigi. Rafał Sobański w rozgrywkach 2016/2017 wystąpił w 31 meczach, w których punktował aż 284 razy. Oprócz skutecznego ataku (225 pkt) dysponował też świetną zagrywką i blokiem (odpowiednio 29 i 30 punktów). Przyjmujący w wielu spotkaniach brał na swoje barki ciężar gry w najtrudniejszych momentach, pomagając drużynie.

 

Zobacz, co pisaliśmy o przedłużeniu umowy przez Piotra Gruszkę 

 

 

Udany debiut w PlusLidze sprawił, że Rafał Sobański będzie występował w GKS-ei przez kolejne dwa lata. Za mną już trzy sezony w Katowicach. Bardzo mnie cieszy, że pozostaję na dłużej w klubie i będę mógł dalej uczestniczyć w projekcie budowy silnej siatkówki w mieście. Pozostaje mi podziękować władzom klubu oraz sztabowi szkoleniowemu za to, że we mnie wierzą i dalej ciężko nad sobą pracować” – powiedział Rafał Sobański po podpisaniu nowego kontraktu. Swojego zadowolenia z zatrzymania zawodnika w klubie nie kryje również menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice. Rafał jest niezwykle pracowity i rozwojowy, co jest bardzo istotne. Trener Piotr Gruszka docenił postęp, jaki ten zawodnik dokonał w ciągu ostatnich miesięcy. Rafał potrafi pokazać charakter na parkiecie. Podpisaliśmy z nim kontrakt na dwa lata i uważamy, że to dobra inwestycja” – podsumował Dariusz Łyczko.

 

 

Zatrzymać trzon

 

Włodarze GKS-u Katowice nie ukrywają, że najważniejsze jest dla nich zatrzymanie w zespole kluczowych postaci. Budowanie składu na kolejne rozgrywki rozpoczęto od przedłużenia umowy z trenerem Piotrem Gruszką. W drużynie zostanie również atakujący Karol Butryn, o czym możecie przeczytać TUTAJ. W GKS-ie Katowice pozostaje także środkowy Bartłomiej Krulicki. Włodarze drużyny z Katowic zadbali o przygotowanie zawodników do ciężkiego sezonu i podpisali nową umowę z jednym z najlepszych trenerów, Andrzejem Zahorskim.

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu