PlusLiga: Zdecydowana wygrana Cuprum Lubin

W meczu w Lubinie siatkarze AZS-u Częstochowa nie sprawili niespodzianki swoim kibicom. Lubinianie okazali się zbyt silni dla zawodników spod Jasnej Góry, którzy zacięcie walczyli w z rywalami i nie oddali przeciwnikom nawet jednego seta. Dla częstochowian oznacza to zakończenie rozgrywek fazy zasadniczej na ostatnim miejscu tabeli.

 

Spotkanie zaczęło się od wyrównanej walki (2:2), ale lubinianie szybko uzyskali prowadzenie (5:3). Po chwilowym prowadzeniu gospodarzy gra ponownie się wyrównała (7:7). Po fragmencie wymian punkt za punkt, dobra gra blokiem lubinian i atak Łukasza Kaczmarka pozwoliły wyjść na prowadzenie drużynie Cuprum Lubin (10:7). Bardzo dobra gra Łukasza Polańskiego i kilka błędów po stronie lubinian doprowadziły o remisu (12:12), ale podopieczni George Cretu znów uzyskali dwupunktową zaliczkę (16:14). Niewielkie prowadzenie gospodarzy utrzymywało się  przez dalszą część seta (20:18), ale częstochowianie po wyprowadzeniu dwóch skutecznych akcji wyrównali wynik (20:20). Ostatecznie lepsi okazali się lubinianie wygrywając pierwszą partię (25:23).

 

W drugiego seta lepiej weszli lubinianie, którzy zaczęli od dwupunktowego prowadzenia (2:0). Po chwili przewaga ta wzrosła jeszcze bardziej (6:1), ale częstochowianie zaczęli punktować (3:6). Gospodarze przejęli całkowitą kontrolę na boisku po asach serwisowych Böhme (12:5). Częstochowianie nie byli w stanie już podjąć walki w tej partii i zanosiło się na ich bardzo wysoką przegraną (21:7). W drugim secie lubinianie wygrali z bardzo dużą przewagą (25:8).

 

Pierwsze akcje trzeciego seta należały tym razem do gości (4:0). Gospodarze zdołali zdobyć trzy „oczka” (4:3), ale gra częstochowian bardzo sie poprawiła po dziesięciominutowej przerwie (6:3). Dopiero atak Roberta Tähta doprowadził do remisu (6:6), ale za sprawą Böheme siatkarze Cuprum Lubin prowadzili 8:6. Od tego momentu lubinianie powiększali swoją zaliczkę punktową (15:10). Gra gospodarzy umożliwiała im pewne dążenie do zwycięstwa w całym spotkaniu (20:16) i wygrali trzeciego seta (25:20).

 

Cuprum Lubin – AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:8, 25:20)

MVP:  Grzegorz Łomacz

 

Składy zespołów

Cuprum Lubin: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Robert Täht, Keith Pupart, Marcus Böhme, Dawid Gunia, Paweł Rusek (libero) oraz Mateusz Malinowski

AZS Częstochowa: Rafał Szymura, Łukasz Polański, Konrad Buczek, Oleksandr Grebeniuk, Bartosz Buniak, Adrian Szlubowski, Adam Kowalski (libero)  oraz Stanisław Wawrzyńczyk, Tomasz Kowalski, Bartłomiej Janus

 

 

 

Źródło: informacja własna