I Liga: Aluron Virtu Warta Zawiercie i Ślepsk Suwałki powalczą o złote medale

Za nami półfinałowe starcia w I Lidze siatkarzy. Jako pierwsi w walce o złote medale zameldowali się siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie. W drugiej parze potrzebne były trzy starcia, aby wyłonić drugiego finalistę, którym zostali zawodnicy Ślepska Suwałki, po tym jak w decydującym meczu pokonali rywali 3:0.

 

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie w pierwszym półfinałowym starciu dopiero po tie-breaku pokonali zawodników z Nysy. W drugim meczu pomiędzy tymi ekipami ponownie lepsi okazali się podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza, którzy tym razem potrzebowali czterech setów, aby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Jedynie w drugiej odsłonie starcia na boisku lepsi byli zawodnicy prowadzeni przez Janusza Bułkowskiego. W pozostałych trzech partiach wyraźnie triumfowali gospodarze drugiego pojedynku. Dzięki wygranej siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie awansowali do finału rozgrywek i powalczą o mistrzostwo I Ligi oraz PlusLigę.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Stal AZS PWSZ Nysa 3:1 (25:20, 22:25, 25:18, 25:15)

MVP: Łukasz Kaczorowski

 

 

Znacznie bardziej zacięta była rywalizacja pomiędzy Ślepskiem Suwałki a KPS-em Siedlce. Pierwsze starcie zakończyło się trzysetową wygraną zawodników z Suwałk, ale w drugim meczu lepsi okazali się siedlczanie. Spotkanie to było znacznie bardziej zacięte niż pierwsze. Pierwsza i trzecia odsłona rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszli przyjezdni, którzy wygrali 3:1, doprowadzając tym samym do trzeciego meczu, który miał wyłonić finalistę.

 

Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 1:3 (25:27, 25:21, 24:26, 17:25)

MVP: Bartosz Zrajkowski

 

 

Trzecie starcie półfinałowe od początku do końca należało do siatkarzy Ślepska Suwałki. Premierowa odsłona tego spotkania była bardzo zacięta i rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi na korzyść gospodarzy. W drugim secie miejscowy zespół pokonał swoich rywali 25:22, a kropkę nad „i” zawodnicy z Suwałk postawili w trzeciej partii, w której wygrali 25:15. Dzięki trzysetowej wygranej Ślepsk zameldował się w finale.

 

Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0 (26:24, 25:22, 25:15)

MVP: Jan Lesiuk

 

 

 

Źródło: Informacja własna